3. liga: Kolejny sparing, kolejny mocny przeciwnik

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ 3. liga: Kolejny sparing, kolejny mocny przeciwnik
2019-07-23

Dziś w Kielcach NKP Podhale podejmowało w meczu kontrolnym izraelski klub Hapoel Katamon Jerusalem. Nasi rywale zwyciężyli 1:0.

To był bardzo ciekawy mecz, szczególnie w pierwszej połowie. Drużyna z Izraela wyróżniała się szybkością, szybko też grała piłką, ale nie ustrzegła się od błędów indywidualnych. Podhale w pierwszych 45 minutach prezentowało się bardzo dobrze, a swoje szanse mieli Barbus (mierzony strzał z dystansu w stronę okienka bramki minimalnie chybiony) oraz Potoniec, który po ładnej wymianie podań z Hruską trafił niestety w obrońcę Hapoelu, zamiast do "sieci". Przed przerwą nie zarysowała się przewaga po żadnej ze stron.

W drugiej połowie nastąpiło sporo zmian w składzie NKP, co miało też wpływ na grę. To była zdecydowanie słabsza część meczu w naszym wykonaniu, co wykorzystali Izrealczycy, zdobywając gola w 53. minucie. Kąśliwy strzał na bramkę Podhala odbił się po drodze od nóg zawodnika z Jerozolimy i piłka tuż przy słupku po ziemi wpadła do bramki. W odpowiedzi w 77. minucie Tomasz Palonek chybił w dobrej sytuacji po pięknym podaniu Mizi w pole karne, a w 82. Mrówka z 10 metrów traifł wprost w... głowę bramkarza. Ostatecznie jeden z 3 ostatnich sparingów przed wznowieniem rozgrywek zakończył się naszą porażką 0:1.

Bardzo dobrze, że mieliśmy okazję sprawdzić się na tle mocnego przeciwnika, jakim niewątpliwie był zespół Hapoelu, grający na 2. poziomie rozgrywkowym w Izraelu. Super doświadczenie. Był to szybki rywal, z wieloma atutami. My też mieliśmy swoje okazje, ale ponownie jeden błąd zadecydował o wyniku. Nie on jest jednak najważniejszy, co wielokrotnie podkreślamy w okresie przygotowawczym. Dzięki takim spotkaniom możemy skrupulatnie przyjrzeć się każdemu zawodnikowi, również testowanym i sprawdzić ich w warunkach meczowych na wysokim poziomie - ocenił kierownik drużyny, Arkadiusz Marczyk.

Hapoel Katamon Jerusalem - NKP Podhale Nowy Targ 1:0 (0:0)