3. liga: II-ligowiec minimalnie lepszy

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ 3. liga: II-ligowiec minimalnie lepszy
2019-07-20

W połowie okresu meczów kontrolnych NKP Podhale zmierzyło się na wyjeździe z RKS Garbarnią Kraków. II-ligowiec okazał się nieznacznie lepszy.

Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla gospodarzy. W 9. minucie jeden z piłkarzy "Brązowych" - Krzysztof Szewczyk - dobił strzał z 3 metrów po dośrodkowaniu z prawej strony, nie dając szans na skuteczną interwencję Szukale. W kolejnych minutach ciężko było stwierdzić jednoznaczną przewagę w posiadaniu piłki którejś z drużyn, ale z pewnością gospodarze przeprowadzili więcej groźnych akcji. Szczególnie składne i ładne dla oka były kontrataki Garbarni, dla której mecz z Podhalem był "próbą generalną" przed startem II ligi. Nasi piłkarze również kilka razy gościli w szesnastce krakowian, ale w pierwszych 45 minutach nie wypracowali sobie 100-procentowej okazji na zdobycie wyrównującego gola.

Mimo że jest to II-ligowy przeciwnik, który występuje już w składzie praktycznie gotowym do sezonu, nie widać było takiej zdecydowanej przewagi, choć przyznać należy, że Garbarnia wyprowadzała znakomite kontry. My również kilka razy gościliśmy pod bramką gospodarzy, ale póki co bez efektu bramkowego - relacjnował po pierwszej połowie kierownik drużyny, Arkadiusz Marczyk.

W drugiej połowie oglądaliśmy - niestety dla oka kibica - piłkarskie szachy. Garbarnia miałe 2-3 groźne sytuacje, ale ich nie wykorzystała. W odopwiedzi Podhale również pokusiło się o podobną ilość groźniejszych akcji, ale m. in. Potoniec raz jeden z testowanych graczy nie zamienili ich na bramki. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 1:0 dla Garbarni. Wynik był więc efektem jednego błędu, który popełniliśmy. Sztab szkoleniowy NKP dzisiaj podejmie decyzję, którzy z siódemki kolejnych testowanych będą dalej trenowali z zespołem, a którzy się z nim pożegnają.

RKS Garbarnia Kraków - NKP Podhale Nowy Targ 1:0 (1:0)

Skład Podhala: Szukała - Testowany (60' Testowany), Testowany, Lepiarz (45' Mączka), Barbus (45' Tonia), Dynarek (60' Zubek), Mianowany (45' Testowany), Hruska (45' Testowany), Testowany (60' Molis), Palonek (45' Potoniec), Mrówka (45' Testowany)