Trener Mrózek: To był najlepszy czas w mojej przygodzie trenerskiej

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Trener Mrózek: To był najlepszy czas w mojej przygodzie trenerskiej
2019-12-15

Szkoleniowiec Dariusz Mrózek nie jest już trenerem pierwszej drużyny NKP Podhale Nowy Targ. Nazwisko jego następcy podamy niebawem.

Fot. Maciej Zubek

Trener Mrózek był związany z naszym klubem od 14 lipca ubiegłego roku (obecnie 520 dni pracy, pracę w Klubie zakończy 23.12.2019). W tym czasie zbudował w Nowym Targu drużynę, która w czerwcu br. walczyła ze Stalą Rzeszów w bezpośrednim starciu o awans do II ligi, ostatecznie zaś wywalczył dla Klubu historyczne wicemistrzostwo III ligi.

Z pewnością zapamiętam serię 29 meczów bez przegranej oraz serię 12 kolejnych zwycięstw, ale taki najważniejszy moment w tym okresie to był na pewno mecz decydujący o awansie do II ligi w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu, który niestety nie udało nam się przynajmniej zremisować - wspomina trener Mrózek. 


Pamiętny mecz ze Stalą Rzeszów o awans do II ligi - 8 czerwca 2019 roku

Obecny sezon rozpoczął się już nie tak dobrze jak poprzedni, ale i tak punkty zdobyte przez zespół pozwalały i pozwalają z nadzieją spoglądać w przyszłość, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że obecnie do lidera rozgrywek – Korony II Kielce tracimy tylko 8 „oczek”.

1,5 roku pięknej pracy, z wieloma świetnymi wynikami

Ostanie 1,5 roku było jak dotąd najlepszym czasem  w mojej przygodzie  trenerskiej, przeżyłem w Klubie mnóstwo cudownych chwil i emocji, poznałem wielu wspaniałych ludzi, z którymi bardzo szybko znaleźliśmy wspólny język, miałem przyjemność prowadzić treningi z naprawdę klasowymi i posiadającymi wysokie umiejętności zawodnikami. Z pewnością mój pobyt w Klubie będę wspominał z ogromnym sentymentem i te wspomnienia będą wyłącznie pozytywne - zdradza nam były już szkoleniowiec NKP.

Pod wodzą trenera Mrózka piłkarze NKP Podhale rozegrali łącznie 52 spotkania, w których drużyna zdobywała średnio 1,94 punktu na mecz. Złożyło się na to aż 30 zwycięstw, 11 remisów oraz 11 porażek. Bilans bramkowy Podhala w tym czasie wyniósł średnio 1,73 strzelonych do 0,94 straconych goli na mecz.

W tym czasie w pracę z trenerem Mrózkiem zaangażowanych było łącznie 36 zawodników pierwszej drużyny, a wielu z nich obecnie reprezentuje barwy klubów z wyższych szczebli rozgrywek (m. in. Peter Drobnak – Znicz Pruszków, czy Artur Pląskowski – Stal Rzeszów).

Praca w NKP nauczyła mnie bardzo dużo. Po pierwsze: współpracy ze świetnie dobranym Sztabem, po drugie: podejmowania trudnych i często kontrowersyjnych decyzji, po trzecie: budowania zespołu na nowo po udanym sezonie 2018/19 i odejściu do wyższych lig kilku kluczowych zawodników, po czwarte: radzenia sobie w kryzysowych sytuacjach, których w tej rundzie było kilka. Doświadczeń zebranych przez ten okres już nikt mi nie odbierze i na pewno wykorzystam je w mojej dalszej pracy.

Co więc sprawiło, że przygodę pod tytułem "NKP Podhale" czas zakończyć?

Głównym powodem odejścia były względy rodzinne. Ilość obowiązków i chęć wykonania swojej pracy jak najlepiej nie pozwalała mi, pomimo niezbyt dużej odległości z Nowego Targu do mojego miejsca zamieszkania, na częste przebywanie w domu z rodziną. Rozłąka była dość uciążliwa. W podjęciu takiej decyzji pomocna była również oferta na objęcie drużyny jednego z bielskich klubów, co pozwoli mi na realizację swojej pasji trenerskiej i spędzanie większej ilości czasu z małżonką i dwójką dorastających dzieci - mówi nam Dariusz Mrózek.

Szkoleniowiec NKP Podhale zakończy pracę w Klubie z dniem 23.12.2019. Trenerowi Dariuszowi Mrózkowi dziękujemy za wkład włożony w rozwój Klubu i wszystkie piękne chwile związane z pierwszą drużyną! Wierzymy, że nasze ścieżki jeszcze kiedyś się skrzyżują, a na ten moment życzymy Trenerze wielu sukcesów w nowym Klubie oraz powodzenia w dalszym, prężnym rozwoju osobistym!

Ze swojej strony w pierwszej kolejności chciałbym bardzo serdecznie podziękować głównemu sponsorowi Panu Wojasowi za wsparcie w trudnych momentach, których tej jesieni nie brakowało oraz za wyrozumiałość i zrozumienie przy podjęciu przeze mnie decyzji o odejściu z Klubu przed wypełnieniem kontraktu.

Panu Andrzejowi Podgórskiemu i Aleksandrowi Bukańskiemu, którzy podjęli decyzję o moim zatrudnieniu. Myślę, że nie żałują!

Dziękuję bardzo Sztabowi szkoleniowemu - na czele z Trenerami Marcinem Zubkiem i Mateuszem Wójcikiem, kierownikiem Arkadiuszem Marczykiem i fizjoterapeutą Arturem Pustułką - myślę, że ciężko mi będzie ponownie współpracować z tak zgraną i kompetentną grupą ludzi. Oby nasze drogi się jeszcze zeszły!

Wszystkim zawodnikom, z którymi miałem przyjemność współpracować. Pamiętajcie, że to przede wszystkim Wy byliście autorami tych wszystkich wspaniałych chwil i emocji, które przeżyłem. Wasz entuzjazm, świadomość i zaangażowanie w treningi oraz mecze były i są godne podziwu, pracujcie tak dalej albo nawet jeszcze lepiej - jeśli się tylko da.

Dziękuję również nowemu Prezesowi Michałowi Rubisiowi wraz z życzeniami powodzenia w realizacji nowego przedsięwzięcia.

Dyrektorowi i Trenerom Akademii, Przemkowi Kępie, Justynie Kalębie, Janowi Buczkowi oraz pracownikom stadionu na czele z Panią Anią, kierowcy Andrzejowi za bezpieczny i szybki transport. Dziennikarzom: Panu Stefanowi Leśniowskiemu, Maciejowi Zubkowi i Kubie Udzieli za rzetelne i obiektywne spojrzenie.

Dziękuję także Kibicom za wsparcie i doping, szczególnie w końcówce poprzedniego sezonu.

Będę trzymał kciuki za kolejne sezony i życzę jak najszybszego awansu drużyny na szczebel centralny, bo patrząc na potencjał drzemiący w tej drużynie i regionie - z pewnością na to zasługuje. 

DZIĘKUJĘ!!!

- Dariusz Mrózek, trener NKP Podhale od 14.07.2018 do 23.12.2019

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY