Trener Mateusz Wójcik z licencją UEFA GOALKEEPER B!

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Trener Mateusz Wójcik z licencją UEFA GOALKEEPER B!
2019-10-14

Jest nam niezmiernie miło poinformować o kolejnym znaczącym kroku, jaki na drodze rozwoju osobistego, a co za tym idzie - rozwoju Klubu - zrobił trener bramkarzy NKP Podhale Nowy Targ - Mateusz Wójcik, który od zeszłego tygodnia posiada licencję UEFA GOALKEEPER B!

Egazmin końcowy odbył się w minionym tygodniu na Stadionie Miejskim w Nowym Targu w ramach podsumowania kursu UEFA Goalkeeper B organizowanego przez Polski Związek Piłki Nożnej. Egzaminatorem był Pan Andrzej Dawidziuk.

Egzamin składał się z części praktycznej, podczas której każdej każdy kursant przeprowadzał trening z konspektu, który przygotował, a wcześniej losował temat. Część teoretyczna z kolei to analiza gry bramkarzy wybranej reprezentacji U-20 oraz rozmowa merytoryczna z trenerem Dawidziukiem, który oceniał wiedzę kursantów - relacjonuje trener bramkarzy NKP Podhale i AP Podhala - Mateusz Wójcik.

Trener Andrzej Dawidziuk to niekwestionowany autorytet, jeśli chodzi o szkolenie bramkarzy w Polsce. Praktycznie każdy czołowy bramkarz w naszym kraju przeszedł przez jego ręce lub miał okazję z nim współpracować. Nikt inny lepiej nie zna specyfiki pracy z zawodnikami na tej pozycji, a także nikt inny nie zna tylu ciekawych historii związanych z bramkarskim rzemiosłem. Porozmawialiśmy z trenerem o jego obecnej współpracy przy projektach ZAMO i LAMO oraz Talent Pro. Zapytaliśmy także o to, czy istnieje polska szkoła bramkarzy i jak bronić karne, które strzela Robert Lewandowski oraz czy w ogóle na popularne “jedenastki” można mieć jakąś taktykę - podsumował trener Wójcik.

Na tę chwilę takową licencję posiadać będzie tylko 20 trenerów w całej Polsce.

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY