4. miejsce Trampkarzy na turnieju w Nowym Sączu

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ 4. miejsce Trampkarzy na turnieju w Nowym Sączu
2018-06-19

"W dniach 16-17.06.2018r. na obiektach Instytutu Kultury Fizycznej w Nowym Sączu odbywał się turniej o Puchar Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w kategorii U-15. Organizowany przez MUKS Dunajec Nowy Sącz i stowarzyszenie KT Sport Events reprezentowane przez Tomasza Popielę turniej stanowił jednocześnie eliminacje do Międzynarodowego turnieju BELLSPORT Cup, który odbędzie się w Zakopanem. Udział w turnieju finałowych weźmie m.in. Leicester City, Olympique Marsylia oraz Chicago Fire!" - mogliśmy przeczytać na oficjalnej stronie organizatorów na Facebook'u.

Fot. MUKS Dunajec Nowy Sącz - KLIKNIJ PO GALERIĘ ZDJĘĆ <

W turnieju eliminacyjnym w Nowym Sączu wzięła również udział Akademia Piłkarska Podhala, a konkretnie drużyna Trampkarzy NKP, na co dzień występująca w Małopolskiej Lidze Trampkarzy. 

Mecze rozgrywano systemem "każdy z każdym", a więc podczas 2-dniowych rozgrywek nasi młodzi adepci futbolu mieli okazję rozegrać aż 8 wartościowych spotkań (w turnieju brało udział 9 drużyn). Po niezbyt udanym początku i porażkach z drużynami z Wrocławia (0:4 z FC Wrocław Academy i 1:2 ze Śląskiem) oraz gospodarzami (Dunajec Nowy Sącz) i późniejszymi zwycięzcami turnieju (FASE Szczecin), Podhale zdołało pokonać w sobotę Sandecję Nowy Sącz 1:0, a dzień później zremisowało z Koroną Kielce 2:2 i pokonało SMS Łódź 1:0 oraz KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 4:0. Takie wyniki pozwoliły na zajęcia w ostatecznym rozrachunku 4. lokaty, która nie była niestety premiowana awansem do Międzynarodowego turnieju BELLSPORT Cup. Miłym akcentem całej imprezy była nagroda dla najlepszego strzelca, którą odebrał gracz Podhala - Łukasz Wójciak.

W miniony weekend rocznik 2004 wziął udział w silnie obsadzonym turnieju w Nowym Sączu. Mieliśmy okazję mierzyć się z czołowymi akademiami w Polsce, również ekstraklasowymi. Cieszy fakt, że coraz częściej gramy jak równy z równym z teoretycznie bardziej markowymi akademiami, co kilka lat wcześniej było poza naszym zasięgiem. Jestem dumny z chłopców, którzy zostawili masę zdrowia i charakteru oraz pokazali duże umiejętnościami piłkarskie w długim i wycieńczającym turnieju na koniec sezonu! - podsumował trener Mariusz Malok.

Wyniki Podhala:

NKP Podhale - FC Wrocław Academy 0:4
NKP Podhale - Śląsk Wrocław 1:2
NKP Podhale - Sandecja Nowy Sącz 2:1
NKP Podhale - Dunajec Nowy Sącz 1:2
NKP Podhale - FASE Szczecin 0:4
NKP Podhale - Korona Kielce 2:2
NKP Podhale - SMS Łódź 1:0
NKP Podhale - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 4:0

Najlepszy strzelec turnieju: Łukasz Wójciak (Podhale)
MVP turnieju: Iwo Kaczmarski (Korona Kielce)
Najlepszy bramkarz turnieju: Bartłomiej Łyczek (FASE Szczecin)

Końcowa klasyfikacja:

Komplet wyników:

Skład Podhala: Skibiński (Topór) - Talarek, Jarkiewicz, Plewa, Luberda, Święchowicz, Kowalczyk, Rozmus, Pragnący, Wojas, Ustupski, Chorąży, Wojciak, Lis, Celej, Cisoń, Chabior

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY