Nowe twarze w NKP Podhale!

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Nowe twarze w NKP Podhale!
2016-07-11

Miło nam poinformować, że po dzisiejszych rozmowach z Zarządem kontrakt z naszym klubem podpisało trzech nowych zawodników: Michał Bedronka, Przemysław Piwowarczyk i Wojciech Dziadzio.

Obaj zawodnicy rok temu reprezentowali klub Nadwiślan Góra, występujący w II lidze. Obaj mają za sobą również kilkuletnią przygodę z Górnikiem Zabrze, w którym byli nawet w składzie ekstraklasowej drużyny w sezonie 2012/2013.


fot. Górnik Zabrze

Michał Bedronka to 23-letni obrońca, wychowanek Unii Racibórz, gdzie w juniorskich zespołach tego klubu stawiał pierwsze kroki w swojej przygodzie z piłką. Na wiosnę 2010 roku zdecydował się na przenosiny do Zabrza, gdzie grał w Górniku aż do wiosny 2013 roku, kiedy to zasilił szeregi III-ligowej LZS Piotrówki. Po półrocznej przerwie powrócił jednak do Górnika, by znów na wiosnę następnego roku przenieść się do Calisii Kalisz (II liga). Potem występował jeszcze w Energetyku ROW Rybnik, a w zeszłym sezonie w Nadwiślanie Góra (oba kluby II liga). Od nowego sezonu będzie zawodnikiem NKP Podhale Nowy Targ i jednym ze wzmocnień linii defensywnej naszej drużyny.


fot. Górnik Zabrze

Przemysław Piwowarczyk to z kolei 21-letni pomocnik, pochodzący z Kietrza, w najmłodszych latach grający we Włókniarzu Kietrz, a następnie w Sparcie Prudnik. Do Górnika Zabrze (juniorzy, Młoda Ekstraklasa, druga i pierwsza drużyna) dołączył pół roku później niż Bedronka, jednak występował tam nieprzerwanie aż do wiosny 2015 roku, kiedy to trafił do Nadwiślanu Góra, z którym wywalczył 10. miejsce w II lidze w sezonie 2014/2015. Później przedłużył swój kontrakt z Nadwiślanem i grał tam też w zeszłym sezonie, w którym to klub z Góry spadł do III ligi. Od sezonu 2016/2017 Piwowarczyk będzie występował z szarotką na piersi, reprezentując barwy Podhala.


fot. Grzegorz Lipiec

Wojciech Dziadzio to najstarszy z wymienionych zawodników. Ten 27-letni pomocnik swoją przygodę z piłką zaczynał w Krakowie, gdzie szybko trafił do miejscowego Hutnika. Następnie występował w IV-ligowej Szreniawie Nowa Wiśnicz, z którą w sezonie 2009/2010 wywalczył awans do III ligi. Dwa lata później trafił do II-ligowej Limanowej. Po spadnięciu z ligi przez Limanovię (sez. 2013/2014) przeniósł się do Okocimskiego Brzesko, który jednak wycofał się z rozgrywek II ligi po rundzie jesiennej zeszłego sezonu. W ten sposób wiosnę tego roku kończył on w Wiśle Sandomierz, występującej w tej samej lidze, co nowotarskie Podhale. Właśnie w naszym klubie Dziadzio będzie występował w nadchodzącym sezonie w silniejszej III lidze.

Nowych zawodników po raz pierwszy będzie można zobaczyć już dziś na treningu, który zaplanowany jest na godzinę 18:00 na Miejskim Stadionie im. Józefa Piłsudskiego w Nowym Targu.

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY