Oficjalnie: Al-Ani, Gorzelański i Zając w Podhalu

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Oficjalnie: Al-Ani, Gorzelański i Zając w Podhalu
2016-09-01

Długie rozmowy i ustalenia w końcu przyniosły efekty: Podhale zakontraktowało trzech nowych graczy: dwóch bramkarzy oraz obrońcę. Wszyscy to młodzi, perspektywiczni gracze, którzy mają pomóc pierwszej drużynie w osiąganiu coraz lepszych wyników w rozgrywkach nowej, zreformowanej III ligi, której 6 kolejek mamy już za sobą.


Fot. Maciej Zubek

Pierwszym z nich jest 19-letni bramkarz, Mikołaj Gorzelański, który trenował z drużyną już w okresie przygotowawczym, jednak rozmowy z jego poprzednim klubem (ŁKS-em Łódź) w sprawie transferu wydłużyły się. Gorzelański to bramkarz z dość ciekawą przeszłością. Mimo młodego wieku, przywdziewał już trykoty takich klubów jak GKS Bełchatów, Górnik Zabrze, Korona Kielce, czy ŁKS Łódź. Do Podhala trafił na zasadzie transferu definitywnego, kontrakt z naszym klubem obowiązuje go do końca sezonu 2016/2017.


Fot. Wisła Kraków

Kolejnym młodym talentem bramkarskim, jaki zawitał (ponownie) do Nowego Targu jest pochodzący z naszego miasta Kais Al-Ani, ostatnio zawodnik rezerw Wisły Kraków oraz uczestnik zgrupowania Reprezentacji Iraku (jego ojcem jest Irakijczyk, matką Polka). Po informacji o rozwiązaniu drużyny rezerw Wisły przez krakowski klub, jej zawodnicy otrzymali możliwość skorzystania z bezpłatnych wypożyczeń do innych klubów. Kaisem oraz jego kolegą z drużyny - również 19-letnim Mateuszem Zającem, nominalnym obrońcą, zainteresowało się nowotarskie Podhale. Obaj do Podhala trafili na zasadzie rocznego wypożyczenia i zostali już zgłoszeni do rozgrywek, a Zając zadebiutował nawet w ostatnim meczu z Radzyniem Podlaskim.


Fot. Wisła Kraków

Mateusz Zając to syn Bogdana Zająca, drugiego trenera Reprezentacji Polski. Od początku swojej kariery był on związany z Białą Gwiazdą, aż do momentu rozwiązania drugiej drużyny, co zmusiło go do szukania nowego klubu. Ostatecznie zdecydował się zaakceptować ofertę NKP i barwy właśnie naszego klubu będzie reprezentował w tym sezonie.

Mamy nadzieję, że nowi piłkarze szybko zaaklimatyzują się w naszej drużynie i będą pozytywnymi wzmocnieniami naszego zespołu. Najbliższy mecz naszej drużyny już w najbliższą sobotę, o godzinie 17:00. W spotkaniu na Miejskim Stadionie w Nowym Targu (ul. Kolejowa 161) nasza drużyna podejmie aktualnie szóstą w tabelii Resovię Rzeszów. Już teraz na ten pojedynek serdecznie zapraszamy!

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY