Taras Yavorskyy zostaje w Podhalu (+aktualizacja: wywiad z Tarasem)!

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Taras Yavorskyy zostaje w Podhalu (+aktualizacja: wywiad z Tarasem)!
2016-07-07

Z wielką radością informujemy, że Taras Yavorskyy, jeden z wyróżniających się zawodników zeszłego sezonu, zdecydował się przedłużyć kontrakt z naszym klubem i zagra w barwach Podhala w sezonie 2016/2017!

Taras Yavorskyy to 27-letni Ukrainiec, który od 2014 roku występuje na polskich boiskach. Przed transferem do NKP Podhale Nowy Targ (wiosną tego roku), grał w Okocimskim Brzesko w sezonie 2014/2015 oraz na jesień sezonu 2015/2016. Na wiosnę był znacznym wzmocnieniem naszej drużyny, która ostatecznie zajęła 4. lokatę w lidze i uzyskała awans do mocniejszej, zreformowanej III ligi.

Pod koniec sezonu Taras nabawił się urazu mięśnia u nogi, ale na szczęście wszystko jest już w porządku. Zaraz po otrzymaniu informacji o zakontraktowaniu Tarasa, postanowiliśmy zadać mu kilka pytań.

Jakub Udziela: Cieszymy się, że w nowym sezonie znów wystąpisz w Podhalu. Jakie czynniki miały wpływ na twoją decyzję o podpisaniu kontraktu?
Taras Yavorskyy: Przede wszystkim to, że przez ten czas, jaki spędziłem do tej pory w Podhalu poczułem dobre podejści sztabu szkoleniowego do wykonywanej przez nich pracy. Nasi trenerzy przygotowują piłkarzy nie na poziomie trzeciej ligi, ale nawet na wyższym poziomie. Poza tym przyjęli mnie tu w Nowym Targu jak swojego, bardzo dobrze się tu czuję i dalej chcę w tej drużynie progresować i osiągać dalsze sukcesy.

Jakie są więc twoje oczekiwania względem nadchodzącego sezonu, w którym zagracie w już mocniejszej III lidze?
- Owszem, ta liga będzie mocniejsza, ale i nasza drużyna będzie mocniejsza: na pewno dobrze przygotują nas do sezonu nasi trenerzy, a pojawią się też pewnie jakieś wzmocnienia. Każdy będzie się starał o miejsce w składzie i mam nadzieję na rywalizację na każdej pozycji. Poziom będzie rósł z każdym meczem, a odnośnie oczekiwań to sezon sam pokaże jak je zrealizujemy - każdy ma na boisku swoje zadania i z nich będzie się wywiązywał. Przede wszystkim jednak chcemy grać dobrą piłkę, która będzie gromadziła na trybunach jeszcze więcej kibiców niż w zeszłym sezonie.

A jak z twoją kontuzją? Przechodzisz jeszcze jakieś rehabilitacje?
- No spotkała mnie spora nieprzyjemność. Była to kontuzja mięśnia, ale dość poważna. Sam byłem zaskoczony, że aż tak poważna. Miesiąc przechodziłem rehabilitacje, a teraz już drugi tydzień trenuję indywidualnie. Muszę się jednak pilnować, bo sztuczna murawa ma negatywny wpływ na pracę mięśni. Dużo gorszy niż naturalna trawa.

Na koniec chciałbym spytać o to, co dzisiaj przed nami: kogo typujesz na finalistę Euro 2016?
- No niestety moje drużyny, którym kibicowałem już odpadły (śmiech). Natomiast myślę, że faworytem dzisiejszego spotkania są Niemcy, chociaż ja chciałbym, by wygrała Francja. W całym turnieju również chciałbym zwycięstwa Francji, imponuje mi ich gra, podoba mi się.

W takim razie dziękuję ci za rozmowę!
- Dzięki!

Pierwszy trening seniorskiej drużyny po przerwie odbędzie się 11 lipca o godz. 18:00 na Miejskim Stadionie im. Józefa Piłsudskiego w Nowym Targu.

Statystyki Tarasa z poprzednich lat możecie znaleźć: tutaj.

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY