UNIA Tarnów vs. NKP PODHALE Nowy Targ

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ UNIA Tarnów vs. NKP PODHALE Nowy Targ
2015-11-15

Na zakończenie rundy jesiennej III ligi Małopolsko-Świętokrzyskiej zawodnicy NKP udali się na wyjazdowe spotkanie z Unią Tarnów.Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3-1, którzy dzięki temu zwycięstwu w tabeli znaleźli się przed drużyną prowadzoną przez Marka Źołędzia.

Początek spotkania to wzajemne badanie sił, mało było dogodnych sytuacji bramkowych. Piłka rozgrywana była w środkowej strefie boiska. W 28. minucie doszło do nieporozumienia w lini obrony NKP. Basta próbując wybic piłkę, trafił ją w nadbiegającego Mikołajczyka tak niefortunnie, że ta wtoczyła się do bramki. Spowodowało to dekocentrację, którą poraz kolejny wykorzystali gospodarze. Tym razem Jamróg znalazł się w sytuacji sam na sam z Trutym i pewnie pokonał bramkarza NKP.

Na drugą część spotkania zespół gośći wyszedł mocno zmobilizowany, zmiany dokonane w przerwie ożywiły grę. Kontaktowego gola zespół przyjezdnych zdobył już w 58. minucie. Rzut rożny wybijał Świerzbiński, a głową piłkę w bramce umieścił Gąsiorek. Drużyna przyjezdnych atakowała non stop chcąc wyrównać, mnożyły się stałe fragmenty gry jednak piłka nie znalazła drogi do bramki. Unia Tarnów odgryzała się kontrami, i tak w 73. minucie swoją okazję wykorzystała. Błąd w kryciu przy wyrzucie z autu
na bramkę zamienił Drozdowicz, ustalając wynik spotkania.