Zwycięstwo PODHALA z MLKS POLAN Żabno!

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Zwycięstwo PODHALA z MLKS POLAN Żabno!
2015-06-13

Pewne i zasłużone zwycięstwo odnieśli zawodnicy NKP Podhale Nowy Targ pokonując 5-1 drużynę MLKS Polan Żabno. Pierwsza
połowa to ciągłe ataki gospodarzy. Bramkę otwierającą wynik meczu zdobył Hałgas, po krótko rozegranym rzucie rożnym ze Świerzbińskim oddał on celny strzał z narożnika pola karnego. Druga bramka również padła po podaniu Świerzbińskiego, tym razem dośrodkowanie z rzutu rożnego pewnie wykończył kapitan zespołu Krzystyniak. W tej częsci gry o dużym pechu może mówić Mroszczak, który nie wykorzystał licznych okazji oraz Świerzbiński, gdzie
po jego strzale piłka  zatrzymała się na poprzeczce.

Druga połowa, nie licząc początkowych minut, nie przyniosła zmiany obrazu gry. Piłkarze NKP byli bardziej aktywni
szukając okazji do podwyższenia wyniku. W
50. i 52. minucie  dobrych okazji na kontaktowego gola nie wykorzystał Motyka. Niewykorzystane sytuacje szybko się zemściły i Świerzbiński do asyst mógł dopisać bramkę, pokonując Wójcika płaskim strzałem w dalszy róg bramki. Wynik podwyższył w 61. minucie Komorek, rajd prawą stroną boiska, dogranie wzdłuż lini końcowej i niefortuna interwencja bramkarza gości, który sam wepchnął ją sobie do bramki. Honorowe trafienie goście uzyskali w 76. minucie,
Antolak źle wybił piłkę z 5 metra, przejął ją jeden z zawodników gości, oddał strzał, który na bok sparował bramkarz, dobitka
Kruka była już jednak celna. Wynik spotkania ustaliła dwójka rezerwowych. Akcję prawym skrzydłem przeprowadził Dudek,
odegrał futbolówkę do Hajnosa, który pewnym strzałem nie dał szans na interwencję Wójcikowi.

Dzięki temu zwycięstwu oraz remisowi najgrożniejszego rywala z Barcic drużyna Podhala na kolejkę przed zakończeniem
rozgrywek ma 5 punktów przewagi zapewniając sobie awans do III ligi.

NKP Podhale – Polan Żabno 5:1 (2:0)
1:0 Hałgas (Świerzbiński) 13 po rzucie rożnym
2:0 Krzystyniak (Świerzbiński) 33 po rzucie rożnym
3:0 Świerzbiński (Czubin) 53
4:0 Komorek (Dudek) 61