Wyrazy współczucia dla Chapecoense

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Wyrazy współczucia dla Chapecoense
2016-11-29

Dziś rano o 4.15 czasu polskiego samolot BAe 146 z piłkarzami, działaczami i dziennikarzami brazylijskiego klubu Chapecoense rozbił się o wzgórze "El Gordo" w Kolumbii...

Zespół Chapecoense, występujący w brazylijskiej Serie A, leciał na finał Copa Sudamericana (południowo-amerykański odpowiednik Ligi Europy), w którym miał zmierzyć się z kolumbijskim Atletico Nacional. Niestety samolot mający na pokładzie blisko 100 osób nie doleciał z zawodnikami na ten mecz...

Na pokładzie było 22 zawodników, 28 członków sztabu trenerskiego i innych pracowników klubu, dziennikarze, goście i załoga samolotu. Na tę chwilę wiadomo, że zginęło aż 76 osób, w tym niemal wszyscy zawodnicy, piłkarze i działacze Chapecoense. Ocalało tylko pięciu pasażerów, w tym piłkarze: Alan Ruschel, Danilo, Jackson Follmann, jeden z dziennikarzy oraz stewardessa.

Na piękny gest zdobył się klub, z którym w finale Copa Sudamericana miał zmierzyć sie zespół Chapecoense. Atletico Nacional zwróciło się bowiem do władz CONMEBOL (odpowiednik europejskiej UEFA) o przyznanie trofeum brazylijskiemu klubowi, dotkniętemu tą straszną tragedią.

Cały piłkarski świat pogrążył się w smutku i żałobie. Nowotarski Klub Piłkarski "Podhale", czujący się częścią tego świata, pragnie złożyć głębokie wyrazy współczucia dla rodzin ofiar i całej społeczności klubu Chapecoense. Niech spoczywają w pokoju.

#PrayForChapecoense

O akcji ratunkowej i możliwych przyczynach tragedii można przeczytać: tutaj.

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY