Nowy trener pierwszej drużyny (wywiad)!

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Nowy trener pierwszej drużyny (wywiad)!
2016-09-07

We wtorek trener Podhala, Marek Żołądź zakończył pracę z pierwszą drużyną, a w jego miejsce klub zatrudnił nowego szkoleniowca. Będzie nim Dariusz Siekliński, doświadczony szkoleniowiec, ostatnio prowadzący IV-ligową Michałowiankę Michałowice.

Dziś trener Siekliński odbył pierwszy trening z drużyną, po którym zadaliśmy mu kilka pytań.

Jakub Udziela: Trenerze, jak po pierwszym treningu z drużyną?
Dariusz Siekliński: Nie można generalizować tego w słowach "jak po pierwszym treningu". Jestem przede wszystkim zadowolony z tego, że jestem w klubie, w którym organizacja stoi na wysokim poziomie. Jeśli chodzi o samą drużynę, to jest to zespół z dużym potencjałem. Dostrzegamy w nim niewielkie bolączki w grze defensywnej i nad tym będziemy pracować w pierwszej kolejności. Zespół traci niestety zbyt łatwo i zbyt dużo bramek. Będziemy nad tym pracować. Już pierwszy test w najbliższą sobotę w meczu z Sołą Oświęcim, która jest całkiem dobrą drużyną.

Wspominał pan, że nie będziecie patrzeć na to z kim gracie, tylko w każdym meczu będziecie się skupiać na tym, by go wygrać i by na nowo odbudować morale zespołu?
- Tak, dokładnie. Nie będziemy zwracać uwagi na to, czy gramy jako gospodarz, czy na wyjeździe, czy z takim albo z takim zespołem. W każdym meczu będziemy się starali walczyć o punkty i te mecze wygrywać. Nie będziemy kalkulować.

Czy ustalone już zostały jakieś konkretne cele po pierwszych rozmowach z Zarządem?
- Przede wszystkim skupiamy się na tym, co teraz. Mamy trenować, grać i zdobywać więcej punktów. To jest nasz podstawowy cel. Skupiamy się na tym, co w najbliższych tygodniach, aczkolwiek myślimy też o perspektywie długofalowej. Także jeszcze raz powtarzam: teraz ważne jest to, by poprawić grę w obronie, zacząć wygrywać i zdobywać punkty, ale jest to swego rodzaju część planu długofalowego, o którym z Zarządem również rozmawialiśmy.

Czy Pana asystentem będzie dotychczasowy drugi trener, Grzegorz Hajnos?
- Tak, jak najbardziej. W sztabie szkoleniowym nic się nie zmienia, będę pracował z tymi ludźmi, jacy dotychczas byli przy pierwszej drużynie.

Z trenerem Hajnosem znał się pan wcześniej?
- Nie, ale generalnie zarówno ja, jak i on chcieliśmy, by z nami został. Jestem z tego zadowolony. Ważne jest też to, jak Grzesiek jest zaangażowany w to, co dzieje się w klubie. Jest to osoba z tego regionu, co również bardzo ważne. Mamy zresztą podobne spojrzenie na futbol i zapewne zarówno on, jak i ja będziemy chcieli dużo wyciągnąć z tej współpracy.

W takim razie dziękuję za rozmowę i życzę powodzenia!
- Dziękuję!

Przypomnijmy, że poprzedni trener pierwszej drużyny naszego klubu, Marek Żołądź, złożył rezygnację z funkcji pierwszego trenera i we wtorek pożegnał się z zawodnikami na ostatnim treningu. Rezygnacja została przyjęta za porozumieniem stron.

Zdjęcie: Maciej Zubek

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY