Priorytetem jest dla nas rowijać i rozszerzać współpracę z NKP

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Priorytetem jest dla nas rowijać i rozszerzać współpracę z NKP
2016-10-11

Jednym z partnerów NKP Podhale jest centrum zdrowia Allmedica. W ramach współpracy z klubem Allmedica oferuje zawodnikom Podhala wiele profesjonalnych usług medycznych, o których rozmawiamy z jej prezesem - Michałem Skrzypkiem.

Michał Skrzypek to 31-letni prezes Allmedica sp. z o. o., pochodzący z Nowego Targu. W młodości ukończył Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Pracował w domu maklerskim oraz funduszu Private Equity. Podczas pracy w branży inwestycyjnej i finansowej cały czas związany był z branżą medyczną: poprzez Luxmed (inwestycja funduszu Mid Europa), czy też różne transakcje dokonywane dla firm medycznych z ramienia domu maklerskiego czy funduszu. Dzięki temu miał okazję zaczerpnąć najlepszych praktyk w dużych firmach medycznych i zdobyć wiedzę, którą potem mógł przenieść na Allmedica, centrum zdrowia, które na Podhalu istnieje od trzech lat.


Michał Skrzypek - prezes Allmedica sp. z o. o.

Jakub Udziela: Czy mógłby pan po krótce wyjaśnić co oferuje swym pacjentom Allmedica?
Michał Skrzypek: Wachlarz naszych usług jest szeroki. Po pierwsze oferujemy naszym pacjentom kompleksową diagnostykę medyczną. Posiadamy aż 54 specjalizacje, czyli praktycznie wszystkie specjalizacje medyczne. To jest jeden obszar naszej działalności. Drugim z nich jest diagnostyka obrazowa, czyli gastroskopie, USG, RTG i kolonoskopie, a w niedługim czasie będziemy mogli również zaoferować mammografię. Trzecim obszarem są zabiegi z zakresu m. in. chirurgii naczyniowej, ginekologii, chirurgii, czy okulistyki. W skład tych usług wchodzi m. in. laserowe usuwanie żylaków, usuwanie żylaków klejem tkankowym, zabiegi chirurgiczne, np. wycięcia znamion, usuwanie przepuklin i tak dalej. Czwartym obszarem naszej działalności jest z kolei medycyna estetyczna i laserowa. Wszystko łączy oferowany przez nas produkt medyczny, jakim są abonamenty medyczne, gwarantujące dostęp do wszystkich wymienionych wyżej usług.

Jak długo Allmedica jest już na rynku? Czy utworzenie takiego ośrodka było pana prywatnym pomysłem, czy też miał pan jakichś wspólników?
- Pomysł na jej utworzenie jest mój. Allmedica jest na rynku od trzech lat, a sam pomysł zeczerpnięty został z mojej pracy w funduszu Mid Europa, gdzie byłem odpowiedzialny za Luxmed (przyp. red. sieć prywatnych poradni medycznych). Moją intencją było przeniesienie standardów usług, kompleksowości i pomysłu na nowoczesne prowadzenie placówki medycznej z dużych miast, takich jak Warszawa, Poznań, czy Katowice na teren Podhala.

Jak dużo jest więc ośrodków Allmedica na terenie Podhala?
- Na terenie Podhala mamy trzy ośrodki, z czego dwa główne są na terenie Nowego Targu. Oczywiście chcemy się rozwijać i planujemy dalszy rozwój, natomiast na chwilę obecną mamy trzy placówki w naszym regionie.

Skąd w takim razie pomysł na to, by zostać partnerem Nowotarskiego Klubu Piłkarskiego "Podhale"?
- Pomysł rodził się dość naturalnie. Z jednej strony NKP, czy każdy klub sportowy potrzebuje partnera medycznego, co wynika zarówno z przepisów prawa, jak również z naturalnych potrzeb zawodników, biorąc pod uwagę fakt, że piłka nożna jest sportem kontuzjogennym. Dla nas jako Allmedica posiadanie takiego partnera jak NKP Podhale jest z kolei bardzo istotne, również ze względów wizerunkowych i marketingowych. Jest to dla nas bardzo ważne, że NKP zdecydował się na współpracę z nami i bardzo cieszymy się z tego, że możemy obsługiwać piłkarzy tego klubu.

Jak długo trwa już ta współpraca?
- Współpraca trwa tak naprawdę dwa lata, natomiast przebiegała ona - że tak powiem - kilkuetapowo. Na początku obsługiwaliśmy tylko mecze od strony zabezpieczenia medycznego, czyli karetką z ratownikami. Potem ta współpraca rozszerzyła się o usługę masażysty, czyli przygotowanie piłkarzy przed meczem oraz rozmasowywanie ich po spotkaniach. Następnie dołączone do tego zostały usługi rehabilitacyjne, po czym zdecydowaliśmy się wprowadzić kompleksową obsługę NKP Podhale, zawartą w pełnych abonamentach, w których piłkarze NKP mają nielimitowany, pełny dostęp do usług ortopedycznych, RTG, USG, medycyny sportowej, rehabilitacji. Wciąż obsługujemy też nowotarski klub w zakresie zabezpieczenia medycznego meczy i w zakresie masażystów.

Czyli w praktyce: dowolny zawodnik zarówno przed meczem, po meczu, jak i w razie kontuzji, czy też w każdym innym przypadku może się do was zwrócić i zostanie objęty opieką medyczną w danym zakresie?
- Dokładnie tak. Chodziło o to, ażeby zapewnić kompleksowość rozwiązania problemu medycznego danego zawodnika. Tak więc dany piłkarz jest przez nas obsługiwany od A do Z. Począwszy od zaświadczeń z medycyny sportowej, po diagnostykę lekarską w razie kontuzji, diagonstykę obrazową, rehabilitację oraz ponowną konsultację lekarską po zakończeniu rehabilitacji lub jeżeli problem nadal występuje - skierowanie na dalszą rehabilitację, by dany uraz został w pełni wyeliminowany. Tak więc zawodnicy mają pełny dostęp do naszych usług medycznych, co potem powinno przekładać się na skrócenie okresu rekonwalescencji, co jest również bradzo istotne dla klubu - tak, by piłkarze jak najszybciej wracali do zdrowia i mogli zdobywać kolejne punkty dla NKP Podhale, a nie tracić czas na przewlekłe kontuzje.

W tym zakresie są przyporządkowani do zawodników jacyś konrketni lekarze lub fizjoterapeuci?
- Nie. Nie ma przyporządkowanego jednego rehabilitanta, czy jednego ortopedy. Wszystko z tego względu, że specjalizacja w ramach ortopedii i w ramach rehabilitacji jest tak daleko posunięta, że każdy lekarz ortopeda czy fizjoterapeuta zajmuje się konkretną częścią ciała, czyli jeden zajmuje się barkiem, inny dolną kończyną, inny górną, jeszcze inny kręgosłupem i tak dalej i tak dalej. W zależności od tego z jakim problemem przychodzi pacjent czy zawodnik NKP - do tego lekarza zostaje skierowany. Umożliwia to sytuację, gdzie każdy pacjent ze swoim problemem trafia bezpośrednio to specjalisty od konkretnego przypadku, a nie do jednego lekarza, który musi sobie poradzić i z ręką i z nogą, kręgosłupem, czy jeszcze inną częścią ciała. Ma to na celu skierowanie pacjenta do możliwie najlepszego specjalisty w danej dziedzinie. Analogicznie rzecz ma się z rehabilitantami.

Czy ta opieka sprawowana jest tylko nad zawodnikami pierwszej drużyny, czy nad pozostałymi również?
- Na razie współpracujemy w ramach pierwszej drużyny, aczkolwiek chcemy tę wspólpracę rozszerzyć na pozostałych zawodników.

A czy oprócz klubu NKP Podhale wspieracie jakieś inne kluby sportowe?
- Nie. Współpracujemy wyłącznie z NKP.

Czy w planach jest więc współpraca z innymi drużynami sportowymi na Podhalu?
- Nie zamykamy się na współpracę, aczkolwiek nie ukrywamy, że klubów - w szczególności piłkarskich - na poziomie NKP jest niewiele na Podhalu lub ich w ogóle nie ma. Współpraca z NKP jest więc dla nas bardzo prestiżowa i bardzo ważna, dlatego póki co na niej się skupiamy.

A więc priorytetem jest dla was w tej chwili rowijać i rozszerzać współpracę z NKP Podhale i do tego przykładacie największą wagę?
- Dokładnie tak.

Rozumiem. W kwestii zaś samej Allmedica - są już jakieś konkretne plany rozwojowe, planujecie może swoim zasięgiem objąć większy obszar lub poszerzyć waszą ofertę?
- Oczywiście plany rozwojowe są, ale co zrozumiałe - nie chcę ujawniać jakichś szczegółów. Niemniej jednak istnieje już silny plan rozwoju zarówno terytorialnego, jak również z zakresu usług. Mamy to w planach, przygotowania trwają. Projekty mające prowadzić do wspomnianego rozwoju terytorialnego i rozwoju z zakresu usług są przygotowane - tak, aby obejmować naszą opieką medyczną pacjentów z większego obszaru i móc zaoferować jak najbardziej kompleksowe usługi...

... tak, żeby pacjent przychodzący do Allmedica mógł zostać objęty opieką w przypadku każdego problemu zdrowotnego, jaki tylko napotka?
- Dokładnie tak, aczkolwiek już teraz można się do nas zwrócić z każdym problemem. Mamy bowiem - jak wspomniałem - specjalistów ze wszystkich specjalizacji, więc generalnie każdy problem medyczny może być u nas rozwiązany. Niemniej jednak jeśli chodzi o kwestię diagnostyczną, czy zabiegową, to w chwili obecnej nie każdy problem możemy rozwiązać u nas, na miejscu. Czasami specjalista w celach diagonstycznych, czy też zabiegowych musi skierować pacjenta gdzieś dalej. Chcemy jednak te luki pomału uzupełniać. Nie mamy jeszcze na przykład rezonansu, czy tomografii komputerowej - są to rzeczy, których brak nam z pewnością doskwiera.

Na końcu chciałbym jeszcze spytać o cały personel - jak wielu pracowników posiada Allmedica?
- W chwili obecnej posiadamy 186 pracowników, wliczając w to lekarzy, pilęgniarki, administrację i rejestrację. Samych lekarzy jest natomiast około 120, co powoduje, że możemy naszym pacjentom zapewnić opiekę z zakresu wszystkich specjalizacji i dać im dodatkowo możliwość wyboru lekarza w obrębie danej specjalizacji.

Jesteście więc chyba największym prywatnym ośrodkiem zdrowia na Podhalu?
- Tak, to prawda.

Dziękuję w takim razie za rozmowę!
- Również bardzo dziękuję.

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY