Taka wizja tworzenia klubu daje nam poczucie bezpieczeństwa na dalsze lata współpracy

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Taka wizja tworzenia klubu daje nam poczucie bezpieczeństwa na dalsze lata współpracy
2016-10-25

Oficjalnym przewoźnikiem naszego klubu jest Żegleń Tatry Bus. Aby nieco przybliżyć Państwu naszą firmę partnerską, zachęcamy do przeczytania wywiadu ze Sławomirem Żegleniem.

Firma przewozowa „ŻEGLEŃ Tatry Bus” to przedsiębiorstwo działające głównie na terenie powiatu tatrzańskiego. Codziennie rano na stałych liniach dowozi do szkół i pracy kilkaset osób. Dysponuje łącznie 18 autokarami i busami o pojemności od 20 do 60 osób. Współpracuje z wieloma organizacjami i firmami.

Więcej szczegółów poznacie w mojej rozmowie ze Sławomirem Żegleń – jednym ze współwłaścicieli firmy „Żegleń Tatry Bus” – zapraszam do lektury!

Jakub Udziela: Od ilu lat firma Żegleń Tatry Bus istnieje na rynku i jaki obszar obejmuje swoimi usługami?
Sławomir Żegleń: Firmę założył w 2004 roku mój tata i on to wszystko zapoczątkował. Wiadomo – na początku wachlarz naszych usług przewozowych nie był tak szeroki, bardziej skupialiśmy się na przewozach regionalnych, głównie na terenie powiatu tatrzańskiego. Z biegiem czasu firma coraz prężniej się rozwijała, powiększaliśmy swój tabor oraz podwyższaliśmy jakość wykonywanych przez nas usług. Trzy lata temu poszerzyliśmy naszą ofertę o przewozy okazjonalne na terenie całego kraju, a także za granicą. Kupiliśmy do tego celu nowe autokary turystyczne i w tej chwili w naszej ofercie znajdują się nie tylko przewozy regionalne.

Czyli po prostu każdy, zarówno z kraju, jak i zza granicy może się do was zgłosić i jesteście w stanie – mówiąc kolokwialnie – dowieźć go wszędzie?
- Tak, dokładnie. Współpracujemy z biurami podróży, różnymi stowarzyszeniami, parafiami, szkołami, a także związkami sportowymi, takimi jak klub NKP Podhale Nowy Targ oraz z każdym, kto zwraca się do nas z chęcią skorzystania z naszej oferty. Staramy się przyjmować każde zlecenie i wykonywać je z odpowiednią starannością.

Nie ukrywajmy, że na Podhalu jest bardzo dużo firm przewozowych…
- Zdecydowanie tak. Zgodzę się.

No właśnie. Co więc wyróżnia firmę Żegleń Tatry Bus?
- Jest to trudne pytanie. Na pewno mogę powiedzieć, że do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, dbamy o każdego z nich, nikogo nie traktujemy lepiej lub gorzej. Każdy klient jest dla nas bardzo ważny i staramy się w pełni profesjonalnie podchodzić do wykonywanych przez nas usług. Dbamy o każdy szczegół i jakość przewozów oraz inwestujemy w nowe autokary i busy, by spełniały wymogi klientów. W ten właśnie sposób przez wszystkie lata zbieramy nowe doświadczenie, dzięki czemu łatwiej nam sprostać wymaganiom osób, które się do nas zwracają. Tak więc – jak wspomniałem: dbamy o jakość, komfort i bezpieczeństwo naszych pasażerów. Czy to nas wyróżnia na tle innych firm przewozowych? Nie wiem – pozostawiam to do oceny naszym klientom.

Czyli klient jest najważniejszy?
- Tak, tym się kierujemy. Każdy z nich jest dla nas bardzo ważny

Dostrzegasz rozwój swojej firmy na przestrzeni minionych lat?
- Jak najbardziej. Co roku sukcesywnie powiększamy swój tabor i zyskujemy nowe grono ludzi zadowolonych z naszych usług. Jesteśmy też nastawieni na dalszy rozwój firmy oraz pozyskiwanie nowych klientów.

A jak się zaczęła wasza współpraca z NKP Podhale?
- Tutaj zadziałał właśnie mechanizm zadowolonego klienta, a więc jedna z form reklamy. Dlatego tak ważne jest dla nas to, by klient był zadowolony z naszej usługi, bowiem dzięki temu może on potem polecić naszą firmę swoim znajomym. Moim zdaniem jest to najlepsza forma reklamy, na którą kładziemy bardzo duży nacisk – w ten właśnie sposób pojawiła się szansa na rozpoczęcie współpracy z NKP Podhale.

Na jakich zasadach opiera się wasza współpraca?
- Dla Nowotarskiego Klubu Piłkarskiego „Podhale” świadczymy usługi przewozowe począwszy od pierwszej drużyny, a skończywszy na Akademii Piłkarskiej. Obsługujemy więc wszystkie grupy wiekowe. Oczywiście bardzo cieszymy się z tego, że na Podhalu powstaje w końcu akademia piłkarska dla najmłodszych – tego typu inwestycji i przedsięwzięć brakowało w naszym regionie. Wielu moich rówieśników, którzy byli zdolnymi piłkarzami, nie miało możliwości tu na miejscu rozwijać swojego talentu. Tym bardziej cieszy nas fakt, że możemy współpracować z klubem, który jako pierwszy na Podhalu oferuje coś takiego jak Akademia Piłkarska.

Stworzenie Akademii i rozwój klubu w tym kierunku miało wpływ na to, że podjęliście współpracę z Podhalem?
- Osobiście jestem fanem piłki nożnej, więc gdy tylko nadarzyła się okazja do współpracy z klubem piłkarskim, był to dla mnie dodatkowy impuls do działania. Oczywiście ważne było dla nas również to, że klub ten stawia na rozwój. Widać, że NKP chce się rozwijać i zaistnieć w świecie piłki nożnej, co udowadnia właśnie między innymi przez tworzenie takich przedsięwzięć jak Akademia Piłkarska Podhala. Praca z młodzieżą – miejmy nadzieję – zaowocuje w przyszłości i wszyscy w naszym regionie będziemy mogli być dumni z naszych wychowanków. Taka wizja tworzenia klubu daje nam poczucie bezpieczeństwa na dalsze lata współpracy.

„Żegleń Tatry Bus” jest już kojarzone z NKP Podhale czy na to jeszcze za wcześnie?
- To pytanie może nie do mnie – ciężko mi na nie odpowiedzieć. Tu trzeba by było zapytać ludzi z zewnątrz. Mam nadzieję, że z biegiem upływu lat obie marki będą ze sobą kojarzone i w świadomości ludzi pojawi się informacja, że oficjalnym przewoźnikiem NKP Podhale jest Żegleń Tatry Bus.

Na koniec nasunęło mi się jeszcze nieco abstrakcyjne pytanie. Otóż kluby z wyższych lig, czy to piłkarskie, czy hokejowe, mają swoje własne, dedykowane autokary, pomalowane lub obklejone klubowymi barwami. Czy coś takiego będzie możliwe w przypadku choćby III-ligowej drużyny NKP?
- Nie mówię „nie”, ale na dzień dzisiejszy nie chce wychodzić przed szereg.

Może podsuniemy Zarządowi taki pomysł…
- Jeżeli to Zarząd wyjdzie z taką propozycją, to kto wie… (śmiech)? Na pewno jest to fajna inicjatywa i jeżeli tylko zaistnieje taka potrzeba i chęć ze strony klubu, to myślę, że również Nowotarski Klub Piłkarski „Podhale”  będzie miał swój własny, dedykowany autokar. Jak najbardziej jest to możliwe do zrealizowania.

Będziemy więc jeszcze rozmawiać z Zarządem (śmiech). Dziękuję bardzo za rozmowę!
- Również dziękuję.

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY