Z Akademii Podhala do Ekstraklasy!

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Z Akademii Podhala do Ekstraklasy!
2019-09-25

Trener Grzegorz Zmuda, prowadzący do tej pory grupy młodzieżowe NKP Podhale / AP Podhala został w tym tygodniu trenerem asystentem... Ekstraklasowej Korony Kielce!

Fot. Korona Kielce

Nasz były już szkoleniowiec będzie asystentem nowego trenera Korony Kielce - Mirosława Smyły. To wielkie, ale i zasłużone wyróżnienie dla Grzegorza Zmudy, którego praca wyróżnia się ogromną merytoryką oraz profesjonalizmem.

Zarząd  Klubu NKP Podhale Nowy Targ oraz Dyrektor Akademii chciałby serdecznie podziękować trenerowi Grzegowi Zmuda za ostatnie lata spędzone w naszym klubie, za trud, który został włożony w pracę z młodzieżą przez trenera! Serdecznie dziękujemy, gratulujemy i życzymy wytrwałości oraz sukcesów w nowym Klubie - Koronie Kielce! - mówi w imieniu klubu Dyrektor AP Podhala - Tomasz Gorczyk.

Grzegorz Zmuda pracował już z trenerem Mirosławem Smyłą za czasów, gdy był członkiem sztabu I-ligowej Odry Opole. Jego doskonały warsztat trenerski, zapamiętany przez obecnego szkoleniowca Korony Kielce, miał tu z pewnością kluczowe znaczenie.

To absolutnie bajkowy zbieg okoliczności, ale podparty ciężką i sumienną pracą, tak w Podhalu, jak i wcześniej w sztabie I-ligowej Odry Opole. Tę nominację zawidzęczam oczywiście decyzji trenera Smyły - zdradza nam sam zainteresowany.

W NKP Podhale Grzegorz Zmuda prowadził grupy trampkarzy, młodzików i orlików. Był trenerem koordynatorem II etapu szkolenia Akademii Piłkarskiej Podhala, codzienną pracą budując jej markę oraz dbając o wysoką jakość szkolenia.

Na pewno był to czas, w którym poznałem wielu wspaniałych ludzi. Podhale to świetny region. Zawsze będę tu chętnie wracał. Pragnę z tego miejsca podziękować zawodnikom, trenerom oraz dyrekcji szkoły, jak i Klubu. To był dla mnie fantastyczny rok. Cieszę się, że w takich właśnie okolicznościach rozstaję się z Klubem. Zostawiam za sobą nie zamknięte, ale szeroko otwarte drzwi. Na pewno będzie jeszcze okazja, by wrócić tu z jeszcze większym doświadczeniem i dalej budować piłkę na Podhalu - zapowiada trener Zmuda.

Teraz przed nowym członkiem sztabu Korony sporo nowych wyzwań, a przede wszystkim aklimatyzacja w nowym klubie. Mamy nadzieję, że wszystko pójdzie tak, jak sobie trener Zmuda wymarzył i razem z nowym Klubem osiągnie wyniki, jakie stawia przed nim Zarząd.

Myślę, że teraz będę miał nawarstwienie nowych wyzwań. Staram się z każdej godziny wyciągnąć jak najwięcej jeżeli chodzi o organizację, treningi, obiekty. Uczę się od każdego, choć na naukę zbyt wiele czasu nie mam, ponieważ jest tutaj chęć osiągania coraz lepszych wyników. Na pewno mam tu okazję do kapitalnego rozwoju i każdy dzień spędzony w Klubie z Kielc jest jak roczne szkolenie - cieszy się trener Grzegorz Zmuda, kończąc rozmowę z nami i wracając właśnie do swoich obowiązków w nowym Klubie.

My ze swojej strony raz jeszcze dziękujemy trenerowi za czas i wysiłek włożony w rozwój podhalańskiej piłki, nie mówiąc "żegnaj", lecz "do zobaczenia"!

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY