Z Polonią na remis

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Z Polonią na remis
2018-07-30

Tekst i foto: Maciej Zubek

Do przerwy prowadziła Polonia, po golu zdobytym w ostatniej akcji tej części gry. Bytomianie mieli rzut rożny. Obrońcy Podhala zbyt krótko wybili piłkę, ta dotarła pod nogi Buchcika, który z bliska skierował ją o bramki.

Nowotarżanie wyrównali w 54 min za sprawą strzału Mrówki z linii pola karnego.

Po za tymi dwiema sytuacjami za wiele pod obiema bramkami się nie działo. W dużej mierze były to skutki upału (ponad 30 stopni Celsjusza) w jakim toczyło się to spotkanie.

W składzie Podhala testowana była kolejna grup zawodników. Byli w niej m.in. znani trenerowi Mrózkowi ze Sali Bielsko Marcin Mączka (grał też w Zagłębiu Sosnowiec) oraz Maciej Tonia. Obaj wypadli bardzo pozytywnie.

- Mimo tak ciężkich warunków, to był bardzo pożyteczny dla nas sparing. Dał on nam dużo materiału do analizy. Na pewno musimy poprawić zachowanie w defensywie przy stałych fragmentach gry. Tak straciliśmy bramkę i na ogół w ten sposób przeciwnik stwarzał najwięcej zagrożenia pod naszą bramką. Cieszy mnie to co zespół pokazał drugiej połowie, która już toczyła się pod pełną naszą kontrolą – ocenił trener Podhala, Dariusz Mrózek

Polonia Bytom – NKP Podhale Nowy Targ 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Buchcik 45, 1:1 Mrówka 54

Podhale: Szukała (46 Niemira) – Drobnak (46 testowany), testowany (46 Cyfert), Lewiński (60 Bedronka), Barbus (46 testowany) - Kobylarczyk (46 Nawrot), Dynarek (60 testowany), Przybylski (46 Mizia), testowany (60 Borczyński), Potoniec (46 Dziedzic) - Pląskowski (46 Mrówka).

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY