Zespół rezerw także szlifuje formę

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Zespół rezerw także szlifuje formę
2017-02-06

Wysoką formę na rundę wiosenną szlifuję nia tylko zawodnicy z pierwszego składu NKP. Także drużyna rezerwowa występująca w podhalańskiej A klasie rozpoczęła swoje przygotowania.Jednym z ich elementów są także mecze sparingowe podczas których trener Faron może przekonać się na co stać naszych zawodników. Co prawda na etapie przygotowań wyniki meczów kontrolnych są sprawą drugorzędną ale z kronikarskiego obowiązku warto je odnotować.

Pierwszy sparing pod okiem nowego szkoleniowca rozegrano 28 stycznia 2017 a przeciwnikiem był B-klasowy Gorc Ochotnica. Rywal został pokonany 2:1 (1:0) a trener desygnował na plac boju następujący skład: S.Kostrzewa - D.Anioł, H.Borowski, Ł.Hybel, B.Pająk (70 J.Wąsik), D.Duda, R.Krzystyniak, K.Zubek, M.Stawicki (45 K.Bobek), M.Pawlikowski, P.Kwiatek

Kolejny przeciwnik, z którym 4 lutego 2017 zmierzył się zespół rezerw to obecnie czwarty zespół nowosądeckiej A klasy - LKS Uście Gorlickie. W tym spotkaniu także górą był nasz zespoł wygrywając 3:1 (0:0) a bramki zdobywali dwie P.Kwiatek oraz jedną M.Pawlikowski. NKP II wystąpiło w zestawieniu M.Kowalczyk - B.Pająk, H.Borowski, M.Stawicki (45 B.Karpiel), M.Mastalski (35 D.Wójciak), T.Sproch (55 T.Lasyk), Ł.Hybel, K.Bobek, M.Pawlikowski, P.Kwiatek, A.Hajnos (45 D.Duda).

Do spotkania poprosiliśmy o komentarz trenera Marcina Farona:

Powoli cały czas poznaję drużynę za nami już kilka wspólnych treningów, jednak najlepszą weryfikacją są mecze kontrolne. Dziś rozegraliśmy drugi sparing z Uściem Gorlickim, z pierwszej połowy jestem zadowolony tylko z pierwszego kwadransu gry to co założyliśmy sobie w szatni było realizowane bardzo dobrze przez chłopaków, później nasza gra wyglądała już chaotycznie. Zdecydowanie na plus druga połowa, dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce, graliśmy szybciej na połowie przeciwnika, bramki Patryka oraz Mateusza padły po bardzo dobrych zespołowych akcjach całej drużyny.
Na pochwałę zasługuje bramkarz Maciej Kowalczyk (rocznik 2001) był to jego debiut w drużynie Seniorskiej, świetnie wywiązywał się ze swoich obowiązków, w pierwszej połowie kilka razy swoimi interwencjami uchronił zespół od utraty bramki

Pozostaje tylko życzyć naszym chłopakom aby omijały ich kontuzje i zapewnić o trzymaniu za nich i trenera kciuków!