Zwycięstwo z Sandecją II Nowy Sącz

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Zwycięstwo z Sandecją II Nowy Sącz
2015-05-19

Drużyna NKP Podhale Nowy Targ dopisała kolejne trzy punkty pokonując w Nowym Sączu rezerwy Sandecji 2-1. Sądeczanie przystąpili do meczu wzmocnieni zawodnikami z kadry pierwszego zespołu oraz mocno zmobilizowani chęcią zwycięstwa dla dyrektora Sandecji Pawła Cieślickiego, który jest jednocześnie prezesem Barciczanki Barcice, rywalizującej z Podhalem o awans do III ligi. Górale jednak byli lepsi odnosząc zasłużone zwycięstwo.

Początkowe fragmenty gry to spokojne rozgrywanie piłki w środkowej strefie boiska. Częsciej przy niej byli goście, ale grając pod wiatr ciężko było o dogodne sytuacje bramkowe. Z upływem czasu akcje skrzydłowych Podhala sprawiały coraz więcej kłopotów defensorom Sandecji, którzy w decydujących momentach uprzedzali gości neutralizując zagrożenie. Pierwsza bramka padła w 36. minucie po szybkim rozegraniu piłki w środkowej częsci boiska. Michał Czubin dograł prostopadłą piłkę Swierzbińskiemu, który tym razem zdołał uprzedzić obrońców i lobem z 14 metrów umieścił ją w siatce. Zespół NKP nie zdołał utrzymać prowadzenia do przerwy i w 44. minucie Jancarzyk po dużym zamieszaniu i braku zdecydowania obrońców pokonał strzałem z bliskiej odległości Antolaka.

Drugą część spotkania dobrze rozpoczeli przyjezdni. Rzut wolny w rogu szesnastki rozgrywali Świerzbiński z Hałgasem, po strzale Hałgasa futbolówka wylądowała w "okienku" bramki Grzegorczyka. W 60. minucie spotkania Dudek zdecydował się na indywidualną akcję, którą faulem przerwał Ciężobka, za co otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Rzut wolny po tym zdarzeniu wykonywał Hałgas, ale jego strzał zatrzymał się na poprzeczce. Kolejne minuty to coraz większy napór ze strony przyjezdnych i w konsekwencji kolejna czerwona kartka dla Słabego, po faulu na Komorku, który wychodził na czystą pozycję. Do końca spotkania grę kontrolowali goście stwarzając kilka sytuacji, po których piłka powinna znalęźć się w bramce. Najdogodniejsze z nich mieli Lichacz i Mroszczak, ale ich strzały były niecelne oraz Anioł, którego strzał z 14 metrów wybronił bramkarz.

Sandecja II Nowy Sącz – NKP Podhale Nowy Targ 1:2 (1:1)

Bramki: 0:1 Świerzbiński 36; 1:1 Jancarzyk 44; 1:2 Hałgas 51.

NKP Podhale: Antolak – Anioł, Urbański, Gąsiorek, Bobak, Komorek (78 Janasik), Hałgas, Dudek (65 Lichacz), Misiura (58 Krzystyniak), Czubin (75 Mroszczak), Świerzbiński.