Historia klubu

Strona główna / KLUB / Historia klubu

Nowotarski Klub Piłkarski PODHALE powstał we wrześniu 2009 roku z połączenia sekcji piłki nożnej KS Szarotka Nowy Targ i drugoligowego klubu piłki halowej KS Krokus-Podhale Nowy Targ. Pierwszym prezesem został Krzysztof Antos, od marca 2010 roku funkcję tę sprawuje Grzegorz Wrona.

Sezon 2009/2010

Klub rozpoczął działalność wiosną 2010 roku wystawiając 3 drużyny w kategoriach: seniorów, juniorów starszych i trampkarzy starszych. Seniorzy klubu rozpoczęli od B klasy, zajmując 2. miejsce na koniec rozgrywek.

Sezon 2010/2011

Do gry przystąpiły już 4 drużyny, dołączyli bowiem juniorzy młodsi, którzy okazali się rewelacją rozgrywek w swojej grupie. Zespół nie przegrał żadnego meczu, strzelając przeciwnikom aż 104 bramek, tracąc zaledwie 13. W dwumeczu barażowym nieznacznie uległ drużynie Limanovii i w konsekwencji nie wywalczył prawa gry w Małopolskiej Lidze Juniorów Młodszych. Za to młodzież NKP, występująca w rozgrywkach seniorów awansowała do A klasy. W drużynie tej z powodzeniem grali młodzi zawodnicy w wieku 16-21 lat.

Sezon 2011/2012

Do rozgrywek zgłoszonych zostało 6 drużyn, w tym zespół młodzików. Pokonano kolejny szczebel ligowy: pewny awans drużyny seniorów z klasy A do nowosądeckiej ligi okręgowej. Nawiązano współpracę z „Akademią Piłkarską 21” (byłych reprezentantów Polski Tomasza Frankowskiego i Mirosława Szymkowiaka), zorganizowano „Wakacje z piłką”. Akcja naboru w rocznikach 1997–2007 zakończyła się sukcesem – klub zrzeszał 200 członków!

Sezon 2012/2013

Kolejne dwie drużyny najmłodszych adeptów futbolu NKP PODHALE wychodzą na murawę: Orlików i Żaków. Krzepnie także zespół seniorów, po ciężkim sezonie nowotarżanie obronili swoje miejsce w lidze okręgowej, a drużyna rezerw awansowała do klasy B PPPN.

Do najważniejszych wydarzeń 2013 roku oraz krótkiej historii Nowotarskiego Klubu Piłkarskiego PODHALE niewątpliwie należy zaliczyć nawiązanie współpracy z renomowaną firmą obuwniczą WOJAS, która została strategicznym sponsorem klubu.

Sezon 2013/2014

Pozyskanie tak ważnego partnera zaowocowało wynikami – przebudowana kadrowo pierwsza drużyna zajmuje 1. miejsce po rundzie jesiennej w lidze okręgowej!

Zarząd Klubu nawiązał współpracę z klubem reprezentującym wysoki poziom sportowy. Starania prezesa klubu Grzegorza Wrony oraz wsparcie sponsora Wiesława Wojasa, w grudniu 2013 roku przyniosły efekt w postaci umowy partnerskiej z wielokrotnym mistrzem Polski - Wisłą Kraków. W styczniu 2014 roku odbyło się też zebranie walne sprawozdawczowyborcze członków NKP PODHALE, na którym wybrano władze klubu. Prezesem klubu pozostał Grzegorz Wrona, a do zarządu weszło dwóch przedstawicieli od sponsora generalnego.

Na wiosnę 2014 roku obydwie drużyny seniorskie awansowały do wyższych klas rozgrywkowych: kolejny historyczny sukces pierwszego zespołu i awans do IV ligi małopolskiej ( gr. wschodnia), natomiast zespół rezerw, po zaciętych bojach barażowych, awansował do A klasy.

Sezon 2014/2015

Wizja posiadania nowego stadionu otwiera przed rosnącymi szeregami najmłodszych adeptów futbolu w klubie nowe perspektywy i wyzwania. Kolejne starania zarządu klubu u władz miasta oraz wsparcie firmy WOJAS przynoszą niespotykane dotychczas ustalenia. Dochodzi do podpisania

trójstronnego porozumienia na okres 3 lat. Dzięki temu klub ma możnego sponsora oraz dostęp do nowo wyremontowanego obiektu na preferencyjnych warunkach. Postanowiono zatem zwiększyć intensywność naboru do poszczególnych grup wiekowych. Na dzień dzisiejszy w klubie pracuje 7 trenerów, odpowiedzialnych za szkolenie dzieci i młodzieży w poszczególnych grupach wiekowych.

Pierwsza drużyna udanie rozpoczęła rozgrywki w IV lidze i plasuje się na szczycie tabeli. Do rozgrywek młodzieżowych zgłoszono 3 drużyny Orlików z roczników 2004–2005, zauważalna jest tendencja wzrostowa poziomu zaawansowania technicznego w najmłodszych grupach wiekowych oraz napływ nowych adeptów piłkarstwa do klubu.

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY