Pierwsza drużyna3. Liga: Dwa mecze, dwie „jedenastki” i powiew młodości

23 lutego 2020
20200223181248

Piłkarze trzecioligowego Podhala Nowy Targ w sobotę rozegrali dwa kolejne mecze sparingowe. Oba na własnym stadionie. Najpierw zmierzyli się z czwartoligową Unią Tarnów, z którą zremisowali 3:3, a następnie z trzecioligowym Gwarkiem Tarnowskie Góry z którym przegrali 2:3.

Fot. i tekst: Maciej Zubek

W meczu z Unią skład Podhala oparty był na młodych zawodnikach. Jedną z bramek zdobył dla gospodarzy m.in. zaledwie 16 letni Wojciech Ustupski, dla którego było to debiut w pierwszym zespole. Dwa kolejne trafienia były autorstwa Tomasza Palonka.

Z Gwarkiem już zagrała drużyna w składzie z zawodnikami, którym na dzisiaj najbliżej do pierwszej „jedenastki” na pierwsze ligowe spotkanie z KSZO 1929 Ostrowcem Świętokrzyskim (7 marca). Do 70 minuty tego meczu to Podhale miało nad nim kontrolę. Prowadzenie do przerwy dał nowotarżanom, kolejny obiecujący gracz młodego pokolenia Mateusz Otręba. Bliski szczęścia był też Damian Mrówka, po którego strzale głową piłka trafiła w słupek. W końcówce mecz dosyć niespodziewanie zmienił się obraz gry. Do głosu doszli gracze Gwarka i w krótkim odstępie czasu zdobyli 3 bramki. Podhale zdołało jeszcze zdobyć gola kontaktowego, autorstwa Michała Nawrota z rzutu karnego, ale na więcej już czasu nie starczyło.

– Był to pracowity dzień dla zawodników, każdy z nich rozegrał mecz w pełnym wymiarze czasowym. Widać było zmęczenie szczególnie w końcowych fragmentach dzisiejszych meczów, to jest normalne na tym etapie przygotowań, jednak nie tłumaczy nas to z błędów indywidualnych, które popełnili poszczególni zawodnicy, a zaważyły o finalnym wyniku szczególnie drugiego spotkania. Teraz przed nami czas, w którym dopracujemy elementy, które jeszcze nie są na poziomie jaki oczekujemy, ale przede wszystkim czas na to by ustabilizować formę fizyczną zawodników. Cieszy nas fakt, że największe zmęczenie przyszło w odpowiednim momencie. Z miłych akcentów gratuluję premierowych bramek w pierwszym zespole wychowankom Akademii Podhala – Wojtkowi Ustupskiemu i Mateuszowi Otrębie, to nie przypadek – ocenił trener Podhala, Marcin Zubek 

Podhale Nowy Targ – Unia Tarnów 3:3 (0:1)
Bramki: Palonek 2, Ustupski.
Podhale: Grabowski – Maślanka, Mączka, Wajsak, Derek – Hruska, Skórski, Myrda, Barbus – Burnat (55 Mańko, 75 Ustupski), Palonek.

Podhale – Gwarek Tarnowskie Góry 2:3 (1:0)
Bramki: Otręba, Nawrot z karnego.
Podhale: Szukała – Witkowski, Danilczyk, Lewiński, Tonia – Nawrot, Mianowany, Dynarek, Potoniec – Otręba, Mrówka.

O Klubie

logoNKP-2

Nowotarski Klub Piłkarski PODHALE powstał we wrześniu 2009 roku z połączenia sekcji piłki nożnej KS Szarotka Nowy Targ i drugoligowego klubu piłki halowej KS Krokus-Podhale Nowy Targ. Pierwszym prezesem został Krzysztof Antos, a obecnie roku funkcję tę sprawuje Michał Rubiś.

Kontakt

Nowotarski Klub Piłkarski „Podhale”

ul. Kolejowa 161
34-400 Nowy Targ

KRS: 0000792349
NIP: 7352796929
REGON: 121029702

e-mail: kontakt@nkp.podhale.pl
tel.: 18 266 52 30, 510 920 252

godziny otwarcia biura: poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki | 10:00-16:00

kierownik pierwszej drużyny:
Natalia Bosak: 788 586 135

© Copyright NKP Podhale