Pierwsza drużyna3. liga: Rekonwalescent bohaterem

24 kwietnia 2021

Piłkarze Podhala Nowy Targ po remisie przed tygodniem ze Stalą Kraśnik i pucharowej przegranej z Wieczystą Kraków, wrócili na zwycięski szlak. W meczu 31. kolejki pokonali na wyjeździe Wólczankę Wólka Pełkińska 1:0 i wciąż mogą szczycić się mianem niepokonanych w rundzie wiosennej.

Tekst: Maciej Zubek

W składzie Podhala zabrakło w tym meczu kilku kluczowych zawodników. Z powodu urazów bądź nadmiaru żółtych kartek wystąpić nie mogli m.in. Arkadiusz Lewiński, Mateusz Mianowany, Samuel Budinsky, Michał Grunt czy też Michał Dudek. Nie w pełni sił był też Olivier Janso, który zasiadł na ławce rezerwowych i dopiero w trakcie drugiej połowy pojawił się na boisku.

W pierwszej – bardzo szarpanej z obu stron – połowie, oba zespoły miały po jednej klarownej okazji. W 8 minucie to Podhale mogło objąć prowadzenie. Po zagraniu z głębi pola Michała Nawrota, Damian Lepiarz w polu karnym przyjęciem zgubił dwóch obrońców, ale uderzył nad poprzeczką. W 28 min z kolei okazję mieli gospodarze, ale nieznacznie pomylił się główkujący Krystian Wrona.

Druga połowa powinna zacząć się od bramki dla Podhala. Przed swoją drugą szansą – po fatalnym błędzie obrońców Wólczanki – stanął Lepiarz, który przegrał jednak pojedynek jeden na jeden z Łukaszem Konefałem. W 65 minucie to z kolei gospodarze mieli bramkową okazję. Po dośrodkowaniu w pole karne Podhala Kamila Bały i zgraniu głową Piotra Łazarza, z najbliższej odległości uderzał Kacper Durda, ale dobrze na linii bramkowej interweniował Maciej Styrczula. W 70 minucie na boisku w miejsce Patryka Serafina pojawił się wracający po kontuzji Rafał Surmiak i 5 minut później dał – jak się okazało – zwycięstwo Podhalu. Wykorzystał kolejne nieporozumienie w szeregach defensywnych rywala, przejął piłkę, wbiegł z nią w pole karne i uderzył nad wybiegającym z bramki Konofałem.

Potem nowotarżanie już mądrze bronili jedno bramkowego prowadzenia.

Wólczanka Wólka Pełkińska – NKP Podhale Nowy Targ 0:1 (0:0)

Bramki:0:1 Surmiak 75

Wólczanka: Konefał – Pawłowski, Dusiło (56 Lorek), Durda (76 Duczek), Bała (76 Matofij) – Gul (80 Masny), Soboń (80 Baran), Łazarz, Wrona, Peda – Wach.

Podhale: Styrczula – Bryja (56 Janso), Jeziorski, Tkocz, Dynarek, Tonia – Nawrot, Serafin (70 Surmiak), Kobylarczyk, Molis (56 Palacz) – Lepiarz.

Sędziował Michał Wasil z Lublina. Żółte kartki: Peda – Kobylarczyk.