Akademia NKPMiniona kolejka z pozytywnymi aspektami!

10 listopada 2020

Jesteście ciekawi co zdarzyło się w ubiegłych spotkaniach naszych drużyn akademii? Na pewno ważnym aspektem jest awans Młodzików do wyższej ligi, co powinno niezmiernie zadowolić wszystkich interesujących się poczynaniami Młodzików! Zrobili to na pewno w niesamowity sposób, nie zostawiając przeciwnikowi żadnych szans pokonując go wynikiem aż dwucyfrowym! Warto wspomnieć o debiucie oraz o innych pozytywnych aspektach. Przeczytajcie sami!

MLJS, NKP Podhale – Pcimianka Pcim  0:1 (0:1)
Skład: Matoga – Szczepański, Twaróg, Bodziuch, Wójciak Szymon, Ustupski (Czech), Ptak (Kozak), Wójcik Jakub,Florek, Burnat, Wojciak Łukasz (Kołecki)

Pierwsza połowa słabsza w naszym wykonaniu. Trzeba przyznać, że Pcimianka grała bardzo solidnie, efektem tejże gry była strzelona bramka. Brakowało nam płynności w akcjach. Na drugą połowę wyszliśmy bardziej zdeterminowani. W ciągu pierwszych 5 minut stworzyliśmy więcej sytuacji niż w całej pierwszej połowie. Najlepszą miał Florek, który przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Pcimianki. Swoje sytuacje mieli również Łukasz Wójcik oraz Ustupski, lecz również podzielili los Patryka i nie zdołali umieścić futbolówki w siatce przeciwników. Na pewno pozytywnym aspektem był debiut Kamila Kołeckiego w drugiej połowie. Rocznik 2005! – przekazał nam trener Sebastian Świerzbiński.

II MLM: NKP Podhale 11:1 Okocimski Brzesko

Skład: O. Dziekan – F. Galica, N. Dolata, K. Mastalski, J. Żulewski – P. Lenart, M. Bielak, M. Mrowca – B. Hreśka. Grali również: O. Topór, P. Mirek, P. Suwada, G. Rokicki, M. Cisoń, S. Chowaniec, K. Jankowski.

Bramki: P. Suwada 3x, B, Hreśka 3x, M. Mrowca, N. Dolata, K. Jankowski, K. Mastalski, O. Topór.

Już od pierwszych minut narzuciliśmy swój styl gry, przeważaliśmy pod każdym względem. W tym meczu głównie zagrali zawodnicy, którzy we wcześniejszych meczach grywali mniej. Dzisiejszym meczem kończymy zmagania w II Małopolskiej lidze. Kolejną rundę nasza drużyna zagra w I MLM. Jestem niesamowicie dumny z moich zawodników, którzy osiągnięli mistrzostwo ligi! – skomentował ten mecz trener Stanisław Szpyrka. Warto dodać iż w najbliższych dniach pojawi się dokładna analiza tego zespołu i opowiedziane jak krok po kroku, dokładną pracą i wielkim zaangażowaniem znaleźli się na wyższym szczeblu rozgrywkowym! Artykuł już niebawem! Fakt godny podkreślenia jest też, że zawodnicy zagrali w nowych strojach od sponsora Pana Steskala – prezentują się znakomicie!

MLT, NKP Podhale – Garbarnia Kraków 0:2 (0:0)

Skład: Kuros – Plewa, Luberda, Mastalski, Mruk, Koscielniak, Janczy, Rubiś, Woś, Fatla, Stołowski, Truty, Janeczek, Murzański, Reather, Brynkus, Onieszczuk oraz Kostrzewa.

Pierwsza połowa z przewagą Garbarni. Nasza drużyna zbyt nerwowo przy własnym posiadaniu piłki. Na początku 2-iej połowy Garbarnia zdobywa bramkę -dobitka po bardzo dobrym strzale z 16 metra. Przejmujemy inicjatywę, jednak nie potrafimy być konkretni w fazie finalizacji. Mamy co prawda sytuację sam na sam, ale Woś zbyt lekko oddaje strzał. Kolejne kilka sytuacji – jednak bez konkretnego strzału na bramkę. W końcówce, na 5 min przed końcem, Garbarnia strzela na 2:0 (podanie wzdłuż bramki, zamknięte przez pomocnika). Po tej bramce dogrywamy mecz wysyłając na boisko całą rezerwę. Kończymy ligę na 5 miejscu z 20 punktami na koncie. – powiedział nam trener Konrad Dygoń.

NKP Podhale U14 – Pcimianka U15,  4:7 (1:5)

Skład: Tarasek – Garbacz,Domin, Wyrostek, Dziedzic – Lenart, Żulewski, Chowaniec, Ujwary – Hreśka, Biel
Grali też: Nycz, Kapel, Jankowski, Biernat, Ścisłowicz

Bardzo wartościowy szkoleniowo sparing. Zespół rywala postawił trudne warunki zmuszając nas do częstych działań w obronie niskiej. Początek meczu to dobre działania zespołu w obronie wysokiej, z czym problem miał przeciwnik, po upływie czasu gra jednak przeniosła się w okolice naszego pola karnego. Dużo dobrych działań w fazie ataku, szczególnie w zdobywanie stref i sektorów boiska. Szkoda okresu 10-20’, gdzie rywal zdobył 3 bramki ustawiając sobie mecz. Druga połowa to lepsza gra zespołu, co przełożyło się na zdobycie 3 goli. Dużo dobrych fragmentów zarówno w fazie obrony, jak i ataku.