Akademia NKPTurniej smoka w wykonaniu żaków!

10 listopada 2020

W ubiegły weekend Nasza drużyna Żaka 2012 wzięła udział w bardzo mocno obsadzonym Turnieju Smoka w Krakowie na przepięknej Hali Sportowej „Orzeł Piaski Wielkie”. Już po samym losowaniu grup eliminacyjnych okazało się, że trafiliśmy do grupy śmierci z późniejszymi zwyciężcami całego turnieju UKS Leńcze oraz laureatami 4 miejsca WKS Wtelno. Lecz mimo tego nie poddawaliśmy się i nieustannie walczyliśmy o jak najlepsze wyniki!

 

 

Skład drużyny: Darowski Antoni, Dziadkowiec Maciej, Niesyczyński Cyprian, Kruk Maciej, Smoleń Eryk, Konopka Franciszek, Leśniakiewicz Andrzej, Ziemianek Jakub, Pietras Igor, Rozmus Sebastian oraz Leśniakiewicz Wojciech.

 

Tradycyjnie już chłopcy nie udźwignęli presji pierwszego meczu 💪🤔 z WKS i dopiero przy stanie 4:0 zaczęli grać swoją piłkę.
Kluczowym meczem pierwszego dnia był pojedynek z Jadwigą Kraków który niestety przegraliśmy 1:0 mając mnóstwo niewykorzystanych sytuacji. Po dwóch kolejnych wygranych meczach z Academica i Didi Gol zagraliśmy nasz najlepszy mecz na turnieju z UKS Leńcze. Przez długi okres czasu przeciwnik wygrywał z nami 2:1 – niestety nasza nieskuteczność oraz odkrycie się w końcówce dały rywalom dwie kolejne bramki i wynik końcowy 4:1. Po pierwszym dniu zajęliśmy 4 miejsce i awansowaliśmy do rozgrywek Liga Polska!

 

 

Drugi dzień i pierwszy mecz to dejavu z soboty – presja 😁😁, wczesna pora meczu i porażka na dzień dobry o 8 rano z Olimpią Kraków 0:6 – ktora jak się później okazało w cuglach wygrała Ligę Polski. Kolejne nasze mecze bez porażki: wygrane z Wiatrem Ludźmierz 2:1, Błękitni Modlnica 1:0 oraz remis z Olimpic Kraków 3:3 i kluczowy dla układu tabeli mecz z Alwernią – tutaj wystarczył nam remis żeby zająć 2 miejsce i wielki szacunek dla zawodników bo mecz z stanu 0:2 wyciągali na 2:2. Jestem bardzo zadowolony z chłopaków ponieważ był to dopiero ich drugie tak poważne zawody, a z turnieju na turniej prezentują się coraz lepiej.

 

 

Dodatkowo oprócz zajęcia 2 miejsca w lidze polskiej zawodnik naszej drużyny – Leśniakiewicz Wojciech otrzymał statuetkę najlepszego bramkarza ligi Polski oraz Pucharu Polski! Organizacja turnieju na bardzo wysokim poziomie część meczy była transmitowana przez TV Małopolska na YouTube. Rodzice mogli obejrzeć swoje pociechy w internecie, co jest tak ważne w tym okresie.

Chciałbym podziękować rodzicom za wyrozumiałość jeżeli chodzi o wczesną porę oraz panu Mateuszowi Rozmus za pomoc przy organizacji logistyki dla chłopaków na turniej. – Podsumował obszernie trener Leśniakiewicz!

O Klubie

logoNKP-2

Nowotarski Klub Piłkarski PODHALE powstał we wrześniu 2009 roku z połączenia sekcji piłki nożnej KS Szarotka Nowy Targ i drugoligowego klubu piłki halowej KS Krokus-Podhale Nowy Targ. Pierwszym prezesem został Krzysztof Antos, a obecnie roku funkcję tę sprawuje Michał Rubiś.

Kontakt

Nowotarski Klub Piłkarski „Podhale”

ul. Kolejowa 161
34-400 Nowy Targ

KRS: 0000792349
NIP: 7352796929
REGON: 121029702

e-mail: kontakt@nkp.podhale.pl
tel.: 18 266 52 30, 510 920 252

godziny otwarcia biura: poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki | 10:00-16:00

kierownik pierwszej drużyny:
Natalia Bosak: 788 586 135

© Copyright NKP Podhale