Bez kategoriiJakub: Brakuje nam piłkarskiej otoczki

8 czerwca 2020

Jakub Burnat oraz Dominik Dunaj są głównymi twarzami w dzisiejszym wywiadzie poświęconym funkcjonowania szkoły oraz ich samych w dobie pandemii. Warto podkreślić iż Jakub poprzez fakt swoich umiejętności oraz ciężkiej pracy zadebiutował w meczach kontrolnych drużyny seniorskiej oraz to że Dominik jest bramkarzem i zobowiązuje to go do cięższych treningów.

      Na zdjęciu zauważamy Dominika Dunaja 

 

Patryk Firfas: Przez obecną sytuację musicie zostać w domu, jak waszym zdaniem funkcjonuje system nauczania w klasie sportowej?

Jakub: Według mnie wszystko funkcjonuje na dobrym poziomie. Codziennie odbywają się planowo poszczególne lekcje. Nie ma żadnego dyskomfortu pracy, jednak wolałbym wrócić do normalnego systemu pracy w szkole gdyż jak wiadomo to nie to samo jednak co siedzenie razem w jednej klasie.

Dominik: Osobiście uważam, że system nauczania jest na odpowiednim poziomie. Uczymy się według planowanych godzin – jest czas na naukę i pracę nad sobą. Jeżeli jesteś sportowcem to jednak musisz sobie umieć inteligentnie rozplanować czas, tak aby nie marnować dnia, prawda?

 

Patryk: Jak często trenujecie indywidualnie? Czy realizujecie zalecenia trenerów?

Jakub: Trening odbywa się codziennie i jest nadzorowany przez naszych trenerów. Przez obecną sytuację niestety nie możliwe jest kontynuowanie naszego planu treningowego. Trzeba z tym się jakoś uporać i iść na kompromisy. Łatwo nie jest ale dajemy radę.

Dominik: Jeżeli chodzi o ten aspekt, to trenerzy starają się nas nieustannie motywować, tłumacząc, że kiedyś wrócimy na boisko i rozgrywki ligowe zweryfikują nasze przygotowanie. Otrzymujemy poprzez komunikator internetowy potrzebne informacje jak zrobić trening i dokładny opis, także jest OK!

 

Na zdjęciu ukazuje się nam Jakub Burnat

 

Patryk: Czego wam najbardziej brakuje i jaka będzie pierwsza rzecz po zakończeniu kwarantanny?

Jakub: Przede wszystkich brakuje mi treningów z całą drużyną oraz piłkarskiej otoczki. Po zakończeniu kwarantanny z pewnością udam się na boisko aby znów poczuć się swobodnie – ponadto strasznie doskwiera mi brak „normalności”.

Dominik: Trudno jest kształtować siebie oraz swoje umiejętności brzy braku normalnych treningów. Wcześniej czułem, że się rozwijam – teraz niestety przez obecną sytuację stoję w miejscu. Niby wykonując samodzielny trening idę do przodu ale po prostu tęsknię za drużyną oraz jak wspomniał Kuba: „ za normalnością”.

O Klubie

logoNKP-2

Nowotarski Klub Piłkarski PODHALE powstał we wrześniu 2009 roku z połączenia sekcji piłki nożnej KS Szarotka Nowy Targ i drugoligowego klubu piłki halowej KS Krokus-Podhale Nowy Targ. Pierwszym prezesem został Krzysztof Antos, a obecnie roku funkcję tę sprawuje Michał Rubiś.

Kontakt

Nowotarski Klub Piłkarski „Podhale”

ul. Kolejowa 161
34-400 Nowy Targ

KRS: 0000792349
NIP: 7352796929
REGON: 121029702

e-mail: kontakt@nkp.podhale.pl
tel.: 18 266 52 30, 510 920 252

godziny otwarcia biura: poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki | 10:00-16:00

kierownik pierwszej drużyny:
Natalia Bosak: 788 586 135

© Copyright NKP Podhale