Akademia NKPSMSAkademia NKP Podhale Nowy Targ posiada złoty certyfikat PZPN!

24 marca 2020
20200318123114

JAK PRZEBIEGAŁA CERTYFIKACJA?

Proces certyfikacji rozpoczął się z początkiem lutego tego roku.

Podjęliśmy wspólnie decyzję z obecnie p.o. Prezesa Michałem Rubisiem, że weźmiemy udział w programie pilotażowym, w którym weryfikacja trwała do końca czerwca 2019 r. W tym czasie nasz Klub był sprawdzany pod kątem: kwestii formalno-prawnych, umów związanych z wynajmem obiektów sportowych oraz umów z Trenerami. Dodatkowo nasz klub posiada Fizjoterapeutę, trenera przygotowania motorycznego, psychologa sportowego – trenera przygotowania mentalnego, a także pełną kontrolę medyczną oraz lekarza medycyny sportu – tłumaczy Dyrektor Akademii Piłkarskiej Podhala, Tomasz Gorczyk.

Aktaulnie Klub zatrudnia trenerów z najwyższymi kwalifikacjami szkoleniowymi, które uprawniają ich do prowadzenia zajęć z grupami młodzieżowymi :

– UEFA ELITE YOUTH: 2 trenerów
– UEFA A: 8 trenerów
– UEFA B: 2 trenerów
– UEFA C: 2 trenerów

Od września w naszym Klubie realizujemy program szkolenia AMO Polskiego Związku Piłki Nożnej w kategoriach: skrzat, żak, orlik i młodzik. W czerwcu będziemy wprowadzać autorski program szkoleniowy klubu NKP Podhale – wyjaśnia Dyrektor Akademii.

W efekcie, Akademia klubu NKP Podhale była i jest sukcesywnie rozbudowywana, a jej poziom rośnie z dnia na dzień. Całość zaowocowała konkretnymi zmianami, tj. od września został zatrudniony Koordynator szkolenia pionu certytfiakcji Stanisław Szpyrka, pełniący również funkcję edukacyjno-szkoleniowe dla Trenerów.  Nasz Sztab Szkoleniowy zasili trenerzy z różnych wojowództw, jak i również lokalni.

Do naszej Szkółki Piłkarskiej uczęszcza obecnie ponad 200 adeptów piłki nożnej, nie licząc Szkoły Mistrzostwa Sportowego, a ta liczba cały czas rośnie. W planach mamy kolejne projekty, aby poziom szkolnictwa w NKP Podhale był jeszcze wyższy – zapewnia Dyrektor Tomasz Gorczyk.

 

 

PRESTIŻ, POTWIERDZENIE WYSOKIEJ JAKOŚCI SZKOLENIA ORAZ… OBOWIĄZKI

Przyznanie naszej Akademii złotej gwiazdki w procesie weryfikacji szkółek PZPN to niewątpliwie wielkie wyróżnienie. Podhale Nowy Targ znalazło się bowiem w wąskim gronie zaledwie 117 szkółek w całej Polsce, którym przyznano najwyższy stopień wyróżnienia (oprócz nich 145 klubów otrzymało gwiazdkę srebrną, a 432 – brązową). W samej zaś Małopolsce jesteśmy jednym z 25 klubów, oznaczonych „na złoto”.

To nie tylko potwierdza wysoki poziom szkolenia piłki nożnej w Nowym Targu i na Podhalu, ale również mobilizuje oraz motywuje do dalszej, ciężkiej pracy. Szkółki będą bowiem skrupulatnie sprawdzane pod kątem jakości ich prowadzenia, a jakiekolwiek odstępstwa od wytycznych PZPN będą surowo karane (2 upomnienia to usunięcie z listy szkółek certyfikowanych).

PIŁKA NA PODHALU MA SIĘ DOBRZE

Oprócz Akademii klubu NKP Podhale, w naszym regionie złotą gwiazdkę otrzymała również AP Wisła Czarny Dunajec, srebrną – Akademia Młody Jordan z Jordanową, zaś brązową – Szkółka Piłkarska Górale Nowy Targ. Gratulujemy!

Chciałbym na początku zaznaczyć, że otrzymanie złotej gwiazdki w programie certyfikacji szkółek piłkarskich będzie wymagało od klubu dostosowania się do regulaminu PZPN, a co za tym idzie daje gwarant rodzicom prawidłowego rozwoju dziecka na poszczególnych etapach szkolenia, zgodnie z wytycznymi PZPN. Wiele klubów nie zostało zakwalifikowanych do programu, nawet kluby z ekstraklasy, m.in. Wisła Kraków, co jest dla naszego klubu dużym wyróżnieniem.

W tym miejscu chciałbym podziękować wszystkim osobom, które mocno zaangażowały się w projekt certyfikacji – zarówno Zarządowi Klubu, Miastu Nowy Targ, trenerom, a przede wszystkim rodzicom młodych adeptów piłki nożnej za wyrozumiałość i cierpliwość przy dotychczasowych działaniach, które niejednokrotnie budziły dużo emocji – mówi Tomasz Gorczyk.

CO DALEJ?

Klub i Akademia mają jeden wspólny cel. Dzięki programowi certyfikacji PZPN będziemy w stanie jeszcze lepiej przygotować zawodnika do profesjonalnego uprawiania piłki nożnej. Na pewno zwiększy się jeszcze bardziej jakość treningu ze względu na wytyczne (np. 1 trener może przypadać maksymalnie na 12 zawodników). Jesteśmy zadowoleni, że juniorzy młodsi awansowali do ligi wojewódzkiej, a to spowodowało, że jesteśmy jedynym klubem w całym regionie, który posiada 6 drużyn grających we wszystkich kategoriach wiekowych na szczeblu Małopolski. W kolejnym sezonie planujemy stworzenie następnych dwóch klas sportowych – 1 klasy IV-tej w SP 11 oraz kolejnej klasy I-szej w Szkole Mistrzostwa Sportowego – tłumaczy na zakończenie Dyrektor AP Podhala.

 

O Klubie

logoNKP-2

Nowotarski Klub Piłkarski PODHALE powstał we wrześniu 2009 roku z połączenia sekcji piłki nożnej KS Szarotka Nowy Targ i drugoligowego klubu piłki halowej KS Krokus-Podhale Nowy Targ. Pierwszym prezesem został Krzysztof Antos, a obecnie roku funkcję tę sprawuje Michał Rubiś.

Kontakt

Nowotarski Klub Piłkarski „Podhale”

ul. Kolejowa 161
34-400 Nowy Targ

KRS: 0000792349
NIP: 7352796929
REGON: 121029702

e-mail: kontakt@nkp.podhale.pl
tel.: 18 266 52 30, 510 920 252

e-mail: media@nkp.podhale.pl
tel.: 607 600 291

godziny otwarcia biura: poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki | 10:00-16:00

kierownik pierwszej drużyny:
Natalia Bosak: 788 586 135

© Copyright NKP Podhale