Akademia NKPSMSBo piłka nożna to potęga…

2 czerwca 2023

… kolejny raz mogliśmy się o tym przekonać podczas Piłkarskiego Dnia Dziecka zorganizowanego przez nasz klub we współpracy z Urzędem Miasta. Park Miejski na kilka godzin zamienił się w wielką arenę piłkarską.

Co prawda oficjalnych danych nie mamy, ale śmiało możemy powiedzieć że liczba samych tylko uczestników poszczególnych konkurencjach oscylowała w granicach tysiąca. Drugie tyle przewinęło się wokół płyty boiska.

Na zaproszenie organizatorów odpowiedziały m.in. zaprzyjaźnione Akademie Piłkarskie i Szkółki m.in. z Jabłonki, Szczawnicy, Zakopanego, Rabki i Dębna.  Z tego miejsca serdecznie wszystkim im dziękujemy!

Tylko w turniejach „dzikich drużyn” wzięło udział 56 drużyn. Rywalizowano w trzech kategoriach wiekowych.  Łącznie rozegrano 107 meczów.

Można było sprawdzić się w walce o tytuł mistrza techniki i wykazać się umiejętnościami m.in. w żonglerce, celności podań czy technice strzału. Osobną konkurencją był tzw. piłkarski golf, gdzie jak najmniejszą liczbą kontaktów trzeba było ulokować piłkę w „dołku”.

Duże zainteresowanie wywołał  turniej w siatko nogę, w którym  gościnnie wystąpili Łukasz Burliga – mistrz Polski w barwach Wisły Kraków i … reprezentacji Polski w hokeju na lodzie Krystian Dziubiński i Patryk Wajda.

Po brzegi wypełniony był namiot gdzie rywalizowano w turnieju fifa na play station.

W przerwach między udziałem w poszczególnych konkurencjach młodzi piłkarze mogli posilić się pysznym jedzeniem.

Nad sprawną organizacją imprezy czuwali wolontariusze, w rolę których wcielili się zawodnicy juniorskich drużyn NKP Podhale, a także pracownicy Akademii Piłkarskiej Podhale.

– Wielkie słowa uznania z naszej strony dla wszystkich zaangażowanych w organizację. Przyznam, że skala imprezy przerosła nasze oczekiwania. Brawo ! – podkreślił prezes NKP Podhale Michał Rubiś.

Wielkie słowa podziękowania dla naszych sponsorów i partnerów bez pomocy której impreza by się nie odbyła.

 

O Klubie

Nowotarski Klub Piłkarski PODHALE powstał we wrześniu 2009 roku z połączenia sekcji piłki nożnej KS Szarotka Nowy Targ i drugoligowego klubu piłki halowej KS Krokus-Podhale Nowy Targ. Pierwszym prezesem został Krzysztof Antos, a obecnie funkcję tę sprawuje Michał Rubiś.

 

 

 

 

Media Społecznościowe

    nkppodhalenowytarg

   nkppodhale

   nkppodhaletv

Kontakt

Nowotarski Klub Piłkarski „Podhale”

ul. Kolejowa 161
34-400 Nowy Targ

KRS: 0000792349
NIP: 7352796929
REGON: 121029702

e-mail: kontakt@nkp.podhale.pl
tel.: 18 266 52 30, 510 922 015

e-mail: media@nkp.podhale.pl
tel.: 607 600 291

godziny otwarcia biura:

poniedziałek – piątek   8:00-14:00

kierownik pierwszej drużyny:
Natalia Bosak

© Copyright NKP Podhale