Akademia NKPDobra kolejka w naszym wykonaniu

14 listopada 2020

Drużyny naszej akademii świetnie poradziły sobie z ubiegłą kolejką meczy. Niektóre mecze były prawdziwą gratką – wynik 10:1 oraz przepustka do I Ligi Trampkarza mówi dużo za siebie. Ponadto czy można wygrać przegrywając 2:0? Oczywiście, że tak! Przeczytajcie sami relację z meczów poniżej!

I Małopolska Liga Trampkarzy – C1

Termalica Bruk-Bet Nieciecza – NKP Podhale Nowy Targ 0:1 (0:0)

Bramka: 78` Janczy Tomasz (asysta Kościelniak Mateusz )

Skład: Kuros, Plewa, Mruk, Ziarko, Luberda,Truty, Rubiś, Janczy, Janeczek, Kościelniak, Fatla oraz Stołowski, Brynkus, Reather, Kostrzewa

Mecz miał zapowiadał się na wyrównane widowisko. Taka była jedynie pierwsza część spotkania, gdzie obie drużyny przed stratą bramki ratowała poprzeczka. Druga połowa to zdecydowana dominacja drużyny Podhala Nowy Targ. Świadczy o tym fakt oddania aż 16 strzałów na bramkę Niecieczy. Podhale kilka razy było bardzo blisko zdobycia bramki, raz trafili w poprzeczkę, dwa razy słupek i raz obrońcy wybili piłkę z linii bramkowej. Można było się zniechęcić, ale w zespole była widoczna ambicja i wola zwycięstwa. Wiara i ambitna gra do końca opłaciła się! – na 2 minuty przed końcem meczu, Kościelniak odebrał piłkę obrońcy, wprowadził się na przedpole bramki skąd Janczy pięknym strzałem pod poprzeczkę zapewnił zwycięstwo swojej drużynie. Należą się słowa uznania dla zawodników za walkę do końca i nie zrażanie się po kolejnych niewykorzystanych sytuacjach. Kolejny mecz zagramy w sobotę 7.11.2020 o godzinie 10.00 z walczącą o zwycięstwo w lidze Garbarnią Kraków. – Podsumował trener Konrad Dygoń.

Podhalańska II Liga Trampkarzy – C2

NKP Podhale Nowy Targ – Górale Nowy Targ 10:1 (6:0)

Bramki: Ujwary, 3x Truty, Domin, Biel, Mastalski, 2x Chowaniec, Murzański, Samobój

Skład: Tarasek (41’ Dzioboń) – Biernat (41’ Garbacz), Mastalski (41’ Domin), Steskal (41’ Wyrostek), Dziedzic, Ujwary, Żulewski (41’ Chowaniec), Truty, Nycz (41’ Lenart), Murzański (41’ Filas), Biel

Pewne zwycięstwo, pierwsza połowa dobra gra i realizacja założeń taktycznych, od początku drugiej połowy 7 zmian w naszym zespole, co wpłynęło na spadek jakości gry i pojedyncze błędy indywidualne. Piątkowym zwycięstwem kończymy ligę, w której zwyciężamy i notujemy awans do I ligi podhalańskiej z bilansem 9-0-1.

MLJS Tarnovia Tarnów – NKP Podhale Nowy Targ 2:4 ( 2:1)

Bramki – Ptak , Florek x2, Sobek

Skład: Dunaj – Szczepański, Bodziuch, Twaróg, Miranda, Ptak, Florek, Sobek (87′ Urbaś), Ustupski ( 46 ‘ Kozak), Czech ( 81’ Raczkowski ), Wójcik

Mecz na bardzo grzaskim boisku. Po 20 min. przegrywamy 2:0. Przed przerwą futbolówkę w siatce umieszcza Ptak po wyrafinowanej akcji naszego zespołu. Po przerwie w grze wychodzimy bardzo zdeterminowani aby jednak spotkanie było wygrane przez Nas. Strzelamy dwie bramki po bliźniaczych akcjach z lewa strona. Wykazał się Sobek podając wzdłuż 5 metra z lewej strony i doskonale dwa razy Florek zamyka akcję fetując zdobycie bramki. Cieszy podwójnie to, że zdobyte do tej pory bramki padają po naszych wytrenowanych wariantach budowania akcji bocznym sektorem boiska. Na koniec ” truskawka ” na torcie. Sobek z 20 metra pakuje piłkę wprost w okienko. Pokazaliśmy charakter i pomimo, że przegrywalismy potrafiliśmy zmienić oblicze zespołu. – Tak opisał to spotkanie trener Sebastian Świerzbiński

Bardzo dobry występ NKP 2009 na rozgrywkach Deichmanna.

Dwie drużyny NKP Podhale Nowy Targ uczestniczyły w rozgrywkach Deichmanna, które rozgrywane były na obiekcie w Jabłonce. Wysokie miejsca 2 oraz 5 były efektem dobrej gry wszystkich naszych zawodników. Na uwagę zasługuje fakt, iż nasza drużyna w całym turnieju zdobyła największa liczbę bramek oraz straciła ich najmniej. Nagrodę za najlepszego strzelca rozgrywek odebrał Jakub Słaboń, a statuetkę najlepszego bramkarza odebrał Oliwier Dziekan. Cieszę się z postawy całego zespołu, pokazaliśmy na co nas stać i co możemy zaprezentować w przyszłości! – mogliśmy usłyszeć od trenera Stanisława Szpyrki.