Akademia NKPII Okręgowa Liga Młodzików. Wygrana ZKP Zakopane

4 maja 2023

Sporą niespodziankę sprawili w swoim kolejnym meczu w lidze młodzików podopieczni Krzysztofa Leśniakiewicza i Mateusza Rozmusa, którzy na własnym boisku – grając zawodnikami o 2i 3 lata młodszymi – pokonali zespół ZKP Zakopane, który przed tą kolejką miał na koncie dwa zwycięstwa. 

NKP Podhale 2012 – ZKP Zakopane 2:1 (1:1)
Bramki: M. Leśniakiewicz, Potoczak
Podhale: W. Leśniakiewicz – Niesyczyński, Żółtek, M. Leśniakiewicz, Pajerski, Rozmus, Kruk, Pietras, Potoczak, Wójciak, Konopka, Strycharz, Shchur, Darowski, Zubek, Ziemianek

Od początków meczu staraliśmy się narzucić rywalom nasze warunki na boisku niestety chłopcy początek mieli trochę nerwowy i bojaźliwi podeszli do zawodników z ZKP. W miarę czasu coraz lepiej operowaliśmy piłką starając się grać po ziemi, często wykorzystując boczne sektory boiska. Po serii błędów spowodowanych stratą w środku pola i przegranym pojedynku 1×1 oraz złym ustawieniu bramkarza – ZKP otworzyło wynik spotkania strzelając bramkę. Odpowiedzieliśmy natychmiast – po ładnej akcji zespołowej Michał Leśniakiewicz zdobył bramkę dobijając strzał Potoczaka. Po przerwie troszkę zmieniliśmy ustawienie i sposób rozgrywania piłki, grając o wiele szybciej i neutralizując dalekie wybicia piłki rywala – dzięki czemu kilkukrotnie wypracowaliśmy sobie sytuacje bramkowe. Po jednej z takich akcji Maciek Kruk po wygranym pojedynek 1×1 podał do wychodzącego ze środka pola Alka Potoczaka który myląc ładnym zwodem bramkarza ulokował piłkę w bramce rywala. Druga połowa ogólnie przebiegała pod nasze dyktando. Cieszę się że chłopcy nabierają coraz większej pewności w grze w tej kategorii wiekowej. Na pochwałę zasługuje cała drużyna jednak w szczególności chcę zwrócić uwagę na najmłodszych zawodników z rocznika 2013 którzy z powodzeniem radzą sobie w starszej kategorii wiekowej i swoją grą i pracą na treningach zasłużyli na obecność w składzie – ocenił trener Krzysztof Leśniakiewicz. 

O Klubie

Nowotarski Klub Piłkarski PODHALE powstał we wrześniu 2009 roku z połączenia sekcji piłki nożnej KS Szarotka Nowy Targ i drugoligowego klubu piłki halowej KS Krokus-Podhale Nowy Targ. Pierwszym prezesem został Krzysztof Antos, a obecnie funkcję tę sprawuje Michał Rubiś.

 

 

 

 

Media Społecznościowe

    nkppodhalenowytarg

   nkppodhale

   nkppodhaletv

Kontakt

Nowotarski Klub Piłkarski „Podhale”

ul. Kolejowa 161
34-400 Nowy Targ

KRS: 0000792349
NIP: 7352796929
REGON: 121029702

e-mail: kontakt@nkp.podhale.pl
tel.: 18 266 52 30, 510 922 015

e-mail: media@nkp.podhale.pl
tel.: 607 600 291

godziny otwarcia biura:

poniedziałek – piątek   8:00-14:00

kierownik pierwszej drużyny:
Natalia Bosak

© Copyright NKP Podhale