Pierwsza drużyna“Kiero” – dziękujemy!

15 lipca 2021

Po 5 sezonach pracy jako kierownik drużyny, nasz Klub w minionym miesiącu opuścił Arkadiusz Marczyk. Dziś wspominamy minione lata popularnego “Kiero” w Podhalu.


Fot. SportowePodhale.pl
Arkadiusz Marczyk był związany z piłkarskim środowiskiem na Podhalu już wcześniej. Najpierw współtworzył TKKF “Gorce”, do którego trafił za namową Grzegorza Wrony, a później do naszego klubu, którego prezesem przez długi czas był właśnie Grzegorz Wrona. Początki to towarzyszenie drużynie w aspektach medialnych: od fotografowania po prowadzenie strony internetowej. Od sezonu 2016/2017 sprawował już funkcję kierownika pierwszej drużyny. Przez ten czas “Kiero” współpracował z aż 7 trenerami:

  • śp. Markiem Żołędziem;
  • Dariuszem Sieklińskim;
  • Grzegorzem Hajnosem;
  • Tomaszem Kulawikiem;
  • Januszem Niedźwiedziem;
  • Dariuszem Mrózkiem;
  • Marcinem Zubkiem.

I święcił wspólnie z całym sztabem niejeden sukces. Począwszy od nieustannego utrzymywania się w TOP8 III ligi (kolejno 8, 5, 2, 8 i 7. miejsce w ostatnich 5 sezonach) aż po awans do Pucharu Polski na szczeblu ogólnopolskim i mecz 1/32 finału z Pogonią Szczecin. Do dziś NKP Podhale to drużyna postrzegana w środowisku III-ligowym (i nie tylko) jako świetnie poukładana organizacyjnie, w czym z pewnością wielka zasługa Arkadiusza Marczyka.


Fot. Szymon Pyzowski
“Kiero” jako członek sztabu pierwszej drużyny, jak i pracownik Klubu zawsze dawał z siebie maksa i jeszcze więcej. Podhale traktował jako coś więcej, niż tylko miejsce pracy. Szybko zjednywał sobie osoby, z którymi przyszło mu współpracować. To był dobry czas.

Liczę, że kiedyś Arek wróci na pokład naszego Klubu, do czego do końca go namawiałem i liczyłem, że zostanie w strukturach Podhala, choć już nie jako kierownik pierwszej drużyny. Niestety nie wyraził na to zgody i chęci do dalszej pracy na rzecz Klubu. Nie była to dla mnie przyjemna informacja, ale musiałem ją uszanować i zaakceptować – powiedział Prezes NKP Podhale, Michał Rubiś.

Cieszymy się jednak z owocnego, minionego już okresu współpracy. Dziękujemy za pracę włożoną nie tylko w pierwszą drużynę, ale i rozwój całego klubu oraz życzymy Ci Arku wszystkiego, co najlepsze na nowej ścieżce, jakąkolwiek obierzesz!

W imieniu Zarządu Klubu oraz Akademii Podhala

Michał Rubiś – Prezes

Tomasz Gorczyk – Dyrektor Akademii

 

Fot. Maciej Zubek

O Klubie

logo

Nowotarski Klub Piłkarski PODHALE powstał we wrześniu 2009 roku z połączenia sekcji piłki nożnej KS Szarotka Nowy Targ i drugoligowego klubu piłki halowej KS Krokus-Podhale Nowy Targ. Pierwszym prezesem został Krzysztof Antos, a obecnie roku funkcję tę sprawuje Michał Rubiś.

Kontakt

Nowotarski Klub Piłkarski „Podhale”

ul. Kolejowa 161
34-400 Nowy Targ

KRS: 0000792349
NIP: 7352796929
REGON: 121029702

e-mail: kontakt@nkp.podhale.pl
tel.: 18 266 52 30, 510 920 252

godziny otwarcia biura: poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki | 10:00-16:00

kierownik pierwszej drużyny:
Natalia Bosak: 788 586 135

© Copyright NKP Podhale