Akademia NKPSMSKolejna dawka relacji z turniejów!

17 grudnia 2020

Przez kilka intensywnych dni nasza akademia brała udział w kilku turniejach takich jak Estima Cup, Szalowa Cup czy halowe mistrzostwa PPPN. Młodzi zawodnicy pozytywnie realizują założenia taktyczne co przekłada się na naprawdę dobre wyniki! Wszystkie relacje dostępne są poniżej. Zachęcamy do lektury i śledzenia poczynań naszych piłkarzy!

 

Halowe mistrzostwa PPPN w kategorii Skrzat

13 grudnia na hali przy Technikum Mechanicznym w Nowym Targu odbył się turniej, w którym udział wzięła nasza drużyna skrzatów – rocznik 2014/15. W rywalizacji oprócz NKP Podhale uczestniczyło jeszcze 8 drużyn z całego Podhala. Trzeba przyznać, że wszystkie drużyny prezentowały na prawdę grę na dobrym poziomie i nasi chłopcy ze zmiennym szczęściem radzili sobie w meczach. Oczywiście wynik to sprawa drugorzędna, liczą się chęci i nauka na tym poziomie szkolenia. Na pewno dużym plusem był długi czas gry dla zawodników gdyż rozegraliśmy łącznie 8 spotkań po 12 minut. Był to dla chłopaków na pewno dobry test przed turniejem w Brzesku, na który wybieramy się w przyszłym tygodniu.

 

 

Szalowa Cup 2006

Na tym turnieju drużyna z rocznika 2006 znalazły się ponadto takie zespoły jak: Wisła Czarny Dunajec, ULKS Korzenna, Czarni Jasło, Radomiak Radom, Respekt Szalowa, Beniaminek Krosno, Sandecja Nowy Sącz, DAB Dębica, WAP Wolbrom oraz Tigers Hearts Academy. W fazie grupowej remisujemy z WAP Wolbrom 0:0, Wisłą Czarny Dunajec 0:0 oraz wygrywamy z ULKS Korzenna 3:0 (Strzelcy to Fatla, Rubiś oraz Truty), Respect Szalowa 2:0 (Woś dwukrotnie) i DAB Dębica 2:1 (Mruk, Ziarko). Plasujemy się na drugim miejscu z dorobkiem 11 punktów, natomiast nasz bilans bramkowy wynosi 7 strzelonych bramek oraz 1 utracona. W półfinale trafiamy na Sandecję Nowy Sącz z którą nieestety przegrywamy 0:2. W meczu o 3 miejsce ponownie stajemy naprzeciw Respect Szalowa i wygrywamy 3:1, a futbolówkę do bramki przeciwnika umieszczają Stefaniuk, Katlik oraz Fatla. Finalnie uzyskujemy 3 miejsce na podium.

 

Estima Cup

11.12.2020 NKP Podhale – Gks Bełchatów 1:0 (Wójciak)

Przez pierwsze 10 min zauważamy przewagę rywali. Natomiast od 10 minuty nasza zdecydowana dominacja na boisku, która owocuje aż 4 okazjami bramkowymi – z czego jedną wykorzystuje skutecznie Wójciak. Kilka szybkich ataków w wykonaniu naszej drużyny (ćwiczone podczas ostatniego mikrocyklu treningowego) poparte dobrą organizacją gry w obrębie i w fazie przejścia z ataku do obrony.

Olympic  Wrocław – NKP Podhale 2:2 (Wydra, Kołecki)

Zespół z Wrocławia lepiej prezentował się w ataku pozycyjnym i pod względem wyszkolenia indywidualnego. Nasza drużyna stworzyła 3 okazje bramkowe, ograniczając się do ataku szybkiego. Na zdecydowany plus powtarzalność i sposób rozegrania kontrataków. Cieszy fakt, że chłopcy potrafili przełożyć po raz kolejny zadania z mikrocyklu na dzisiejsze spotkanie. Na pewno zaowocuje to w przyszłości.

12.12.2020 Piast Nowa Ruda – NKP Podhale 0:0

W tym meczu potrafiliśmy zdominować rywala, lecz słaba finalizacja w ataku przełożyła się na bezbramkowy remis tego meczu.

Varsovia – NKP Podhale 2:1 (Wójciak)

Mieliśmy problemy w ataku pozycyjnym, ponadto sędzia nie uznał prawidłowo zdobytej bramki na 2:2.

Arkonia Szczecin – NKP Podhale 2:1 (Wójciak)

Prowadząc 1:0 nie wykorzystujemy okazji do podwyższenia prowadzenia na 2:0, po czym tracimy dwie bramki i tracimy awans do złotej grupy. Sobota należała do przeciętnych w naszym wykonaniu. Brak skuteczności zabiera nam awans do grupy złotej, lecz wędrujemy do grupy srebrnej.

13.12.2020 Grupa srebrna

NKP Podhale  – Polonia Stal Świdnica 1:1 (Furczoń)

W tym meczu mieli szansę zagrać zawodnicy, którzy w poprzednich dniach grali mniej lub w ogóle.

NKP Podhale – Górnik Polkowice 1:0 (Wydra)

Cały mecz pod naszą kontrolą. Potrafimy w ataku pozycyjnym przejść z pierwszej do drugiej strefy, zaś problemem jest zdobycie trzeciej strefy czego konsekwencją jest mało okazji strzeleckich. Lecz Wydra pokonuje rywala bramkarzy.

NKP Podhale – Wks Slask Wrocław 2:1 (Paniak, Ustupski)

Kapitalny mecz w naszym wykonaniu, początek meczu otwieramy od bramki na krótko pod presją rywala. A najlepszym momentem to przepiękna bramka z 24 metra Paniaka. Kolejny moment warty uwagi to sytuacja bramkowa na wynik 2:1 gdzie po indywidualnym błędzie bramkarzy drużyny przeciwnej Ustupski przechwytuje w fenomenalny sposób futbolówkę i zachowując zimną krew pakuje ją wprost do siatki.

Dzisiejszy dzień pokazał, iż potrafimy grać w piłkę, problemem są deficyty w wyszkoleniu technicznym co pod większą presją lepszego rywala uniemożliwia nam granie ataku pozycyjnego i realizowanie założeń taktycznych. Na koniec turnieju wygrywamy grupę srebną w dobrym stylu, lecz pozostaje niedosyt, że nie awansowaliśmy do grupy złotej gdzie mogliśmy pokusić się o zajęcie miejsca na podium. Drużyna pokazała się naprawdę z dobrej strony pod względem sportowym jak i wychowawczym.

 

O Klubie

logoNKP-2

Nowotarski Klub Piłkarski PODHALE powstał we wrześniu 2009 roku z połączenia sekcji piłki nożnej KS Szarotka Nowy Targ i drugoligowego klubu piłki halowej KS Krokus-Podhale Nowy Targ. Pierwszym prezesem został Krzysztof Antos, a obecnie roku funkcję tę sprawuje Michał Rubiś.

Kontakt

Nowotarski Klub Piłkarski „Podhale”

ul. Kolejowa 161
34-400 Nowy Targ

KRS: 0000792349
NIP: 7352796929
REGON: 121029702

e-mail: kontakt@nkp.podhale.pl
tel.: 18 266 52 30, 510 920 252

e-mail: media@nkp.podhale.pl
tel.: 607 600 291

godziny otwarcia biura: poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki | 10:00-16:00

kierownik pierwszej drużyny:
Natalia Bosak: 788 586 135

© Copyright NKP Podhale