Aktualności Pierwsza DrużynaPierwsza drużynaKryzysowy moment

5 listopada 2022

Piłkarze Podhala Nowy Targ w meczu 15 kolejki rozgrywek 3 ligi przegrali na własnym stadionie z Chełmianką Chełm. To druga z rzędu porażka nowotarżan, którzy od 4 kolejek nie zaznali smaku zwycięstwa.

NKP Podhale Nowy Targ – Chełmianka Chełm 1:3 (0:3)

0:1 Żołądź – samobójcza 11, 0:2 Wójcik 23, 0:3 Mazurek – samobójcza 45, 1:3 Żurek 52.

Podhale: Mac. Styruczla – Drobnak, Wajsak (56 Banik), Mazurek, Żołądź – Burnat (68 Cuber), Żurek, Rakowski, Mi. Styrczula, Płatek (83 Wydra) – Antkowiak.

Chełmianka: Grzywaczewski – Stepień, Bobrov, Czułowski, Piekarski – Wójcik (60 Myśliwiecki), Budzyński, Bednar, Knap (60 Szwed) – Wiatrak, Janiszewski.

Sędziował: Maciej Kuropatwa.

Żółte kartki: Burnat, Wajsak, Mazurek.

Od samego początku Podhale dało się zdominować Chełmiance, która szybko zaczęłą stwarzać sobie kolejne bramkowe okazje. Pierwszą sprokurował Łukasz Mazurek, który na 30 metrze przed bramką dał sobie odebrać piłkę Krystianowi Wójcikowi. Napastnik Chełmianki znalazł się sam przed Maciejem Styrczulą, ale przegrał ten pojedynek. Za moment, po rzucie rożnym minimalnie niecelnie głókował Volodymyr Bobrow, a chwilę potem z linii pola karnego uderzał Jakub Knap, ale Styrczula zdołał wyłapać to uderzenie. Ataki przyjezdnych przyniosły efekt w 11 minucie. Gości wyręczył Wiktor Żołądź, który po zagraniu Patryka Czułowskiego, interweniował tak niefortuunie, że skierował piłkę do własnej bramki. W 23 minucie Chełmianka podwyższyła prowadzenie. Bierną postawę defensywy z Nowego Targu wykorzystał Czułowski, który przejął zagraną z głębi pola piłkę i obsłużył Wójcika na tyle precyzyjnym podaniem, że ten już tylko miał za zadanie skierować piłkę do pustej bramki. W 35 minucie po raz pierwszy groźnie zrobiło się pod bramką Chełmianki, za sprawą Grzegorza Płatka, którego strzał był jednak niecelny. W 40 minucie kolejną okazję dla gości zmarnował Czułowski, który uderzał z 11 metra na wprost bramki, ale trafił w jej środek gdzie stał Maciej Styrczula. Tuż przed przerwą przyjezdni dopięli jednak swego. Piotr Piekarski uderzył z rzutu wolnego, piłka rykoszetem odbiła się jeszcze od nóg Łukasza Mazurka i wpadła do siatki.

Drugą połowę z dużym impetem rozpoczęło Podhale i już w pierwszej ofensywnej akcji sporych problemów bramkarzowi Chełmianki sprawiło uderzenie Jakuba Burnata. Za moment Jakub Grzywaczewski ponownie musiał interweniować, tym razem po strzale Płatka. W 52 minucie kontratak Podhala i podanie Bartosza Żurka, tuż przed bramką Chełmianki, zniweczył złym przyjęciem Antkowiak. Po chwili Antkowiak zrewanżował się podaniem Żurkowi, ten wbiegł w „szenastkę” oddał jednak zbyt słaby strzał by zaskoczyć Grzywaczewskiego. Minutę potem kolejna akcja tego duetu już dała gola Podhalu. W 56 minucie gospodarze powinni już mieć na koncie dwa gole! Po kolejnej akcji Antkowiaka, z najbliższej odległości spudłował jednak Płatek! Nowotarżan mógł skarcić Wójcik, ale kolejny raz skutecznie interweniował Mac. Styrczula. W 62 minucie po rzucie rożnym Podhala, piłka „zatańczyła” na lini bramkowej, ale obrońcy Chełmianki zdołali ją wybić. W 69 minucie to przyjezdni – a konkretnie Paweł Myśliwiecki – mógł ostudzić zapędy Podhala. Pomylił się jednak o centymetry! Za moment akcja przeniosła się na drugą stronę boiska i po zagraniu z bocznego sektora boiska Szymona Cubera, główkę Antkowiaka z 7 metra wybronił Grzywaczewski.

O Klubie

Nowotarski Klub Piłkarski PODHALE powstał we wrześniu 2009 roku z połączenia sekcji piłki nożnej KS Szarotka Nowy Targ i drugoligowego klubu piłki halowej KS Krokus-Podhale Nowy Targ. Pierwszym prezesem został Krzysztof Antos, a obecnie funkcję tę sprawuje Michał Rubiś.

 

 

 

 

Aktualności

Media Społecznościowe

NKP Podhale Nowy Targ

nkppodhale

NKP Podhale TV

 

Kontakt

Nowotarski Klub Piłkarski „Podhale”

ul. Kolejowa 161
34-400 Nowy Targ

KRS: 0000792349
NIP: 7352796929
REGON: 121029702

e-mail: kontakt@nkp.podhale.pl
tel.: 18 266 52 30, 510 920 252

e-mail: media@nkp.podhale.pl
tel.: 607 600 291

godziny otwarcia biura:

poniedziałek – piątek   8:00-14:00

kierownik pierwszej drużyny:
Adam Gubała

© Copyright NKP Podhale