Pierwsza drużynaMaciej Tonia przed meczem z Hetmanem

23 października 2020

Już jutro o godzinie 15:00 nasza drużyna podejmie na własnym boisku outsidera III ligi grupy IV – Hetmana Zamość. Co do powiedzenia przed tym meczem miał nasz zawodnik, Maciej Tonia? Zapraszamy do lektury krótkiego wywiadu i krótkiej zapowiedzi tego spotkania!

Fot. Maciej Zubek

Jakub Udziela: W ostatnim spotkaniu z wiceliderem nie udało się wywalczyć punktów. Co według Ciebie było kluczowe w tym, że wróciliście do Nowego Targu na tarczy?
Maciej Tonia: Było to dla nas bardzo ciężkie spotkanie ze względu na fatalny stan murawy w Sieniawie. W poczynaniach obu zespołów dominował chaos i przypadek, a my nie mogliśmy narzucić swojego stylu gry. Niestety w sytuacjach bramkowych dla przeciwników lekko zgubiliśmy koncentrację i myślę, że to  zadecydowało o końcowej porażce. Jest w nas sportowa złość po tym meczu, gdyż uciekły nam 3 punkty, a o wyniku spotkania nie zdecydowały umiejętności piłkarskie.

W środę miał się odbyć zaległy mecz z Podlasiem, ale ostatecznie znów go przełożono. Cieszyliście się z tego, że będziecie mieli dłuższy czas na przygotowanie przed sobotą?
Na pewno fakt, iż mecz został przełożony ma swoje plusy i minusy. Zależało nam na środowym występie, ponieważ jak najszybciej chcieliśmy się zrehabilitować za utratę punktów w Sieniawie, ale z drugiej strony mieliśmy zdecydowanie więcej czasu na poprawienie kilku elementów, które nie funkcjonują w naszej grze i spokojne przygotowanie do meczu z Hetmanem.

Hetman to zdecydowany outsider, drużyna z zaledwie 4 punktami na koncie. Wiadomym jest, że nikogo nie można lekceważyć, a więc na co będziecie musieli zwrócić największą uwagę w tym starciu?
O nastawienie zespołu jestem spokojny, żadnego rywala w tej lidze nie można lekceważyć, więc wybiegniemy z nastawieniem, żeby wywalczyć 3 punkty. W meczu z Hetmanem chcemy się skupić przede wszystkim na sobie i na naszych mocnych stronach, gdyż mamy świadomość, że jeżeli będziemy bardzo dobrze realizowali wszystkie założenia, to jesteśmy w stanie pokonać w tej lidze każdego.


 

Mamy nadzieję, że słowa naszego obrońcy znajdą swoje odzwierciedlenie w jutrzejszmy pojedynku. Przypomnijmy, że Hetman Zamość to aktualnie ostatnia drużyna w tabeli III ligi grupy IV, która na swoim koncie zgromadziła 4 punkty za 4 remisy wywalczone 3-krotnie u siebie i raz na wyjeździe. Naszym jutrzejszym rywalom w żadnym spotkaniu nie udało się jeszcze zwyciężyć, a ich bilans bramkowy to 11-38 (-27).

Podhale zajmuje z kolei obecnie 9. miejsce w tabeli z 21 „oczkami” na koncie, które wywalczono dzięki 6 zwycięstwom i 3 remisom. W 13 dotychczas rozegranych spotkaniach 4-krotnie NKP wygrywało u siebie, a 2 razy na wyjeździe. Ponadto Podhale ma 1 remis na własnym terenie, a 2 w meczach wyjazdowych. Na Stadionie Miejskim w Nowym Targu nasi nie przegrali jeszcze ani jednego meczu i liczymy, że jutro dobra sława Twierdzy Nowy Targ wciąż


 

Z powodu zakazu organizowania wydarzeń sportowych z udziałem publiczności, zapraszamy do oglądania spotkania NA ŻYWO w serwisie https://polsport.live/nowytarg24tv. Transmisja dzięki Nowotarskiej Telewizji Kablowej.

III LIGA GRUPA IV – 16. KOLEJKA

NKP Podhale Nowy Targ (9) – Hetman Zamość (21)
24.10.2020 (sobota), godz. 15:00
Stadion Miejski im. Piłsudskiego w Nowym Targu, ul. Kolejowa 161

O Klubie

logoNKP-2

Nowotarski Klub Piłkarski PODHALE powstał we wrześniu 2009 roku z połączenia sekcji piłki nożnej KS Szarotka Nowy Targ i drugoligowego klubu piłki halowej KS Krokus-Podhale Nowy Targ. Pierwszym prezesem został Krzysztof Antos, a obecnie roku funkcję tę sprawuje Michał Rubiś.

Kontakt

Nowotarski Klub Piłkarski „Podhale”

ul. Kolejowa 161
34-400 Nowy Targ

KRS: 0000792349
NIP: 7352796929
REGON: 121029702

e-mail: kontakt@nkp.podhale.pl
tel.: 18 266 52 30, 510 920 252

e-mail: media@nkp.podhale.pl
tel.: 607 600 291

godziny otwarcia biura: poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki | 10:00-16:00

kierownik pierwszej drużyny:
Natalia Bosak: 788 586 135

© Copyright NKP Podhale