Aktualności Pierwsza DrużynaPierwsza drużynaMarcin Michota: „Pajacyk” to taki mój powrót do przeszłości

6 marca 2023

Świetny debiut w barwach Podhala zaliczył Marcin Michota. To jego trafienie dało zwycięstwo nowotarżanom w sobotnim starciu z rezerwami Korony Kielce.

Nie było to łatwe spotkanie, ale cel jakim było zwycięstwo na inaugurację rundy wiosennej udało się zrealizować…

– Spodziewaliśmy się trudnej przeprawy. W nogach mamy jeszcze okres przygotowawczy, a przyjechała do nas młoda, wybiegana drużyna. Tak jak mówisz, najważniejsze że wygraliśmy. Mimo że z kilku fragmentach piłka latała nam nad głowami, to kilka akcji w naszym wykonaniu mogło się podobać. Cieszymy się, że daliśmy trochę radości kibicom, którzy długo czekali na wygraną na własnym stadionie.

Miałem wrażenie, że szczególnie w pierwszej połowie chcieliście bardzo, ale niewiele wam wychodziło…

– Mocno zaczęliśmy. Dobrze czuliśmy się fizycznie. Wiedzieliśmy, że nie możemy się dać rozpędzić młodej drużynie Korony. Próbowaliśmy szybko narzucić swój styl. Trochę plany pokrzyżował nam wiatr. Na szczęście w przerwie trochę zmodyfikowaliśmy naszą taktykę i to przyniosło efekt.

W momencie kiedy wydawało się, że przejmujecie kontrolę nad meczem, straciliście gola. To mogło zdeprymować..

– No tak. Dostaliśmy gola, który nie powinien się nam przytrafić. Dobrze jednak zareagowaliśmy i pozytywne jest to, że potrafiliśmy z tak mocnym przeciwnikiem odwrócić losy spotkania

Ten mecz pokazał jak istotne są stałe fragmenty gry. W taki sposób padły w tym meczu wszystkie gole..

– Każdy trener przywiązuje wagę do stałych fragmentów gry. Również my bardzo dużo pracujemy nad tym elementem. Mamy świetnych do tego wykonawców, z dobrze ułożoną stopą. Tutaj też troszkę wiatr sprawiał problemy, bo ta piłka w powietrzu momentami zachowywała się nie naturalnie, ale ważne że ten element przyniósł nam dwa gole.

Ty masz dodatkowe powody do radości, bo choć jesteś obrońcą i nie wymaga się strzelania bramek od Ciebie, to właśnie gol na wagę zwycięstwa był dzisiaj Twojego autorstwa. Zdarzało Ci się w debiucie w nowej drużynie strzelić już wcześniej gola?

– Tych debiutów za dużo nie było w mojej karierze. Choć mam już 26 lat to Podhale jest moim dopiero 3 klubem. Wcześniej grałem w Motorze i Lubliniance i tam gola w debiucie nie zdobyłem. Fajnie, że w taki sposób zaczynam swoje występy w Podhalu. Byłem mocno zmotywowany przed tym meczem. Chciałem samemu siebie udowodnić, że potrafię wnieść coś pozytywnego do zespołu. Nie ukrywam, że bramka dała mi dużo satysfakcji, czemu dałem wyraz cieszynką w formie gwiazdy. To był taki mój powrót do przeszłości, bo będąc młodym chłopakiem w ten sposób właśnie fetowałem zdobywanie goli.

Troszkę cień na Twój występ rzuca ta żółta kartka, którą złapałeś w pierwszych minutach. Ona w jakiś sposób Cię ograniczyła na kolejne minuty?

– Szczerze powiem, że zaraz po tym faulu bałem się, że arbiter pokaże mi czerwoną kartkę. Nie było w moim zagraniu żadnych złych intencji, ale noga nieszczęśliwie poleciała mi po piłce do góry i wyglądało to na takie boiskowe „sanki”. Na szczęście arbiter na chłodno podszedł do tej sytuacji i pokazał mi żółtą kartkę, co myślę że było adekwatne do przewinienia. A czy ta kartka mi ciążyła? Raczej nie. Szczerze, powiem że wymusiła ona na mnie zdecydowanie większą koncentrację i grało mi się nawet lepiej.

Teraz przed wami mecz z Avią Świdnik, czyli dla Ciebie mecz szczególny…

– No tak. Nie da się ukryć, że jako wychowanek Motoru Lublin nie darzę tego zespołu sympatią i nie ukrywam, że mecze przeciwko Avii wywołują we mnie szczególne pokłady emocji i adrenaliny.

Rozmawiał Maciej Zubek

O Klubie

Nowotarski Klub Piłkarski PODHALE powstał we wrześniu 2009 roku z połączenia sekcji piłki nożnej KS Szarotka Nowy Targ i drugoligowego klubu piłki halowej KS Krokus-Podhale Nowy Targ. Pierwszym prezesem został Krzysztof Antos, a obecnie funkcję tę sprawuje Michał Rubiś.

 

 

 

 

Media Społecznościowe

    nkppodhalenowytarg

   nkppodhale

   nkppodhaletv

Kontakt

Nowotarski Klub Piłkarski „Podhale”

ul. Kolejowa 161
34-400 Nowy Targ

KRS: 0000792349
NIP: 7352796929
REGON: 121029702

e-mail: kontakt@nkp.podhale.pl
tel.: 18 266 52 30, 510 922 015

e-mail: media@nkp.podhale.pl
tel.: 607 600 291

godziny otwarcia biura:

poniedziałek – piątek   8:00-14:00

kierownik pierwszej drużyny:
Natalia Bosak

© Copyright NKP Podhale