Akademia NKPSMSMLJ. Efektowne zwycięstwo

3 października 2022

W kolejnym meczu rozgrywek Małopolskiej Ligi Juniora Starszego piłkarze Podhala Nowy Targ na własnym stadionie pokonali 5:1 Dunajec Nowy Sącz

NKP Podhale Nowy Targ – Dunajec Nowy Sącz 5:1 (2:1)
Bramki: Wydra 2, Paniak 2, Wójciak z karnego.

Podhale: Haidai – Psik (75 Zubrzycki), Vitalik, Bocheńczak Lutsenko, Budz (65 Kowalczyk), Kędziora (75 Pragnący) Wójciak (80 Gawlaka), Paniak (80 Suska), Hryb (70 Bigos), Wydra

Mecz zaczęliśmy bardzo dobrze. Agresywną grą na połowie przeciwnika, stworzyliśmy sobie szybko dwie bardzo dobre okazje bramkowe, których jednak nie wykorzystaliśmy. To się srodze zemściło, bo po chwili z rzutu karnego goście objęli prowadzenie. Reakcja zespołu na stratę gola była bardzo dobra i jeszcze przed przerwą odrobiliśmy straty po indywidualnych akcjach Paniaka i Wydry. W dodatku jeden z zawodników Dunajca zagrał piłkę zmierzającą do bramki ręką, za co obejrzał czerwoną kartkę. Po przerwie już nasza przewaga była bardzo wyraźna. Zdobyliśmy 3 gole, a mogliśmy zdobyć ich znacznie więcej. Nie marudźmy jednak. Cieszymy się z wygranej – ocenił trener Sebastian Świerzbiński.