Akademia NKPSMSMLJ. Mocne otwarcie

21 sierpnia 2022

Świetny start w nowym sezonie rozgrywek Małopolskiej Ligi Juniorów odnotowali piłkarze Podhala Nowy Targ. W rozegranym w Andrychowie spotkaniu pokonali 3:0 drużynę Beskidu.

Autorem wszystkich goli w tym spotkaniu był Wojciech Ustupski.

To jednak gospodarze już w pierwszej minucie stworzyli sobie doskonałą okazję, ale Laskowski wygrał pojedynek sam na sam z jednym z rywali. Otwarcie wyniku nastąpił w 30 minucie, kiedy po podaniu od Zubrzyckiego Ustupski w sytuacji jeden na jeden pokonał golkipera Beskidu.

Chwile po wznowieniu gry w II połowie, tym razem Wojas posłał precyzyjnie podanie do Ustupskiego i ten zamienił je na gola numer dwa, a kilkanaście minut później napastnik Podhala skompletował hat-tricka, po kontrze i wymianie podań ze Stolarczykiem.

Mogliśmy wygrać wyżej ale w wielu sytuacjach brakowało nam skuteczności w finalizacji, albo ostatniego celnego podania. Nie zmienia to faktu że nasza wygrana jest jak najbardziej zasłużona – ocenił trener Podhala, Sebastian Świerzbiński.

Beskid Andrychów – NKP Podhale Nowy Targ 0:3 (0:1)

Bramki: Ustupski 3.

Podhale: Laskowski – Budz ( 75 Kowalczyk), Zubrzycki, Bocheńczak, Orishchenko (75 Lutsenko). Psik, Wójciak (70 Rubiś ), Stolarczyk (70 Furczoń) , Wojas (77 Suska), Paniak (83 Gawlak), Ustupski.