Akademia NKPSMSMLJ. Przerwali imponującą serię rywala

14 września 2022

Cenne wyjazdowe zwycięstwo w rozgrywkach Małopolskiej Ligi Juniora zapisali na swoim koncie gracze Podhala Nowy Targ. Zespół Sebastiana Świerzbińskiego w Woli Rzędzińskiej pokonał 1:0 Wolanię, która do tego spotkania przystępowała z kompletem zwycięstw we wcześniejszych pięciu kolejkach.

Wolania Wola Rzędzińska – NKP Podhale Nowy Targ 0:1 (0:1)
Bramka: Ustupski 30.
Podhale: Haidai – Budz (75 Kowalczyk), Lutsenko (80 Zubrzycki ), Bocheńczak, Orishchenko, Psik Kędziora, Paniak, Wójciak (68 Wojas), Ustupski Wydra (70 Suska)

Wygraną Podhalu dał gol Wojciecha Ustupskiego z 30 minuty, który z narożnika pola karnego umieścił piłkę w „okienku” bramki gospodarzy.

Mecz w pierwszej połowie z pełną nasza dominacja piłkarska. Graliśmy bardzo mądrze, była płynność w naszych akcjach. Na dobrą sprawę mogliśmy wygrywać 5 czy nawet 6 do zera. Niestety byliśmy nieskuteczni. Po przerwie gospodarze zagrali bardziej agresywnie i wdarła się nerwowość w nasze poczynania.. W końcówce znów mieliśmy dwie, trzy sytuacje aby przypieczętować wygraną. Znów jednak ich nie potrafiliśmy wykorzystać. Na szczęście, mimo gry w liczebnym osłabieniu po czerwonej kartce dla Dominika Paniaka, udało się nam dotrzymać jedno bramkowe prowadzenie do końcowego gwizdka sędziego – ocenił szkoleniowiec Podhala.