SMSMLJM. Remis z Didi Golem

30 kwietnia 2023

Na kolejny mecz ligi wojewódzkiej nasi juniorzy młodsi udali się do pobliskiej Rabki, gdzie mierzyli się z drużyną Didi Gol.

Didi Gol Rabka Zdrój – NKP Podhale Nowy Targ 2:2 (0:1)

Bramki dla Podhala: Plewa, Lizak

Podhale: Gryz, Pątko, Holichenko, Stołowski, Sabara, Janczy, Kościelniak, Truty, Kluś, Plewa, Arutiunian oraz Lizak, Wojtas, Fatla, Luberda, Zalewski, Sobański, Opioła.

W pierwszej połowie kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku. Momentami brakowało arytmii gry i dokładności, ale generalnie długo utrzymywaliśmy się przy piłce, czego w efekcie po naszym ataku pozycyjnym zdobyliśmy piękna bramkę na 1:0 po strzale głowa Marka Plewy. W druga polowe weszliśmy bardzo dobrze, ale niestety tylko na 10 minut. Później wydaliśmy się w grę chaotyczna grę z przeciwnikiem. Zabrakło spokoju, luzu w rozgrywaniu piłki. W efekcie tego przeciwnik stwarzał co raz więcej dogodnych sytuacji na zdobycie bramki. Pierwsza bramkę straciliśmy z rzutu rożnego, natomiast następna po kontrataku przeciwnika, przegrywaliśmy 1:2. Mimo straconych bramek w krótkim odstępie czasu, podnieśliśmy się i zdobyliśmy bramkę wyrównująca w 80 minucie precyzyjnym strzałem zza pola karnego. Od tego momentu cały czas stwarzaliśmy kolejne groźne sytuacje i dążyliśmy do wygrania tego meczu. W 90 minucie Lizak minął bramkarza, miał realna szanse na zdobycie bramki na 3:2 jednak z prawej nogi przestrzelił. W 94 minucie zdobyliśmy bramkę, Fatla oddał precyzyjny strzał po dobitce, ale sędzia dopatrzył się spalonego (kontrowersyjna decyzja). Niedługo po tej sytuacji sędzia zakończył mecz i spotkanie zakończyło się remisem. Żałujemy, ale nie płaczemy nad rozlanym mlekiem. Już we wtorek mamy kolejna szanse, aby wygrać kolejny mecz. Naszym przeciwnikiem będzie Unia Oświęcim – podsumował trener Maciej Wadas.

O Klubie

Nowotarski Klub Piłkarski PODHALE powstał we wrześniu 2009 roku z połączenia sekcji piłki nożnej KS Szarotka Nowy Targ i drugoligowego klubu piłki halowej KS Krokus-Podhale Nowy Targ. Pierwszym prezesem został Krzysztof Antos, a obecnie funkcję tę sprawuje Michał Rubiś.

 

 

 

 

Media Społecznościowe

    nkppodhalenowytarg

   nkppodhale

   nkppodhaletv

Kontakt

Nowotarski Klub Piłkarski „Podhale”

ul. Kolejowa 161
34-400 Nowy Targ

KRS: 0000792349
NIP: 7352796929
REGON: 121029702

e-mail: kontakt@nkp.podhale.pl
tel.: 18 266 52 30, 510 922 015

e-mail: media@nkp.podhale.pl
tel.: 607 600 291

godziny otwarcia biura:

poniedziałek – piątek   8:00-14:00

kierownik pierwszej drużyny:
Natalia Bosak

© Copyright NKP Podhale