SMSMLJM. Udane zakończenie rundy jesiennej!

13 listopada 2023

Dużą niespodziankę sprawił nasz zespół juniora młodszego, który w ostatnim spotkaniu rundy jesiennej rozgrywek ligi wojewódzkiej sprawił dużego kalibru niespodziankę, ogrywając na wyjeździe wicelidera tabeli Limanovię Limanowa, dla której była to pierwsza porażka na własnym boisku od 2 lat! 

Limanovia Limanowa-NKP Podhale 2:3 (2:2)
Bramki dla Podhala: A. Łukasz, Wojtas, Lizak
Podhale: Stańczuk, Zalewski, Chowaniec, Opiola, Kowalczyk K, Pątko, Truty, Lizak, Łukasz M, Wojtas, Łukasz A oraz Sobański, Klus, Chmioła, Skwarek, Kaszycki, Niepsuj.

Mecz obfitował w wiele zwrotów akcji. Spotkanie lepiej zaczęło sie dla nas. W 15 minucie po odbierze piłki w bocznym sektorze boiska i ataku szybkim piłkę po strzale Pątki odbita przez bramkarza dobił A. Łukasz. Niestety później to gospodarze zdołali odpowiedzieć i to dwukrotnie. Pierwszą bramkę tracimy po błędzie w komunikacji pomiędzy bramkarzem, a środkowym obrońca, a drugą po indywidualnej akcji zawodnika z Limanowej. Odpowiadamy jednak składną akcją i bramkę po zagraniu wstecznej piłki na 11 metr zdobywa Wojtas.
 o przerwie mecz stał sie chaotyczny, dużo było walki i fauli z obu stron niestety odgwizdywanych tylko na korzyść gospodarzy. To jednak my w 60 minucie zdobywamy bramkę na 3:2 po akcji Klusia w bocznym sektorze boiska i idealnym dograniu piłki do Lizaka. Ten drugi uderza fałszem z okolic 20 m i zdobywa piękna bramkę. Do końca spotkania było nerwowo, mieliśmy swoje sytuacje po kontrach na zamknięcie meczu, ale do sieci nic więcej nie wpadło. Limanovia w 89 min miała jeszcze karnego, jednak na nasze szczęście zawodnik sie pomylił. Podsumowując uważam, byliśmy nieco słabszym zespołem pod kątem czysto „piłkarskim”, jednak w końcu dopisała nam odrobina szczęścia i mecz udało sie wygrać, a to nas niezmiennie cieszy. Długo na to czekaliśmy. O naszym zwycięstwie zadecydował charakter, wola walki i to że mogliśmy zagrać w optymalnym składzie. W zimie czeka nas sporo pracy, ale wierze ze wrócimy silniejsi i w przyszłej rundzie będziemy cieszyć sie częściej ze zwycięstw – podsumował trener Maciej Wadas. 

O Klubie

Nowotarski Klub Piłkarski PODHALE powstał we wrześniu 2009 roku z połączenia sekcji piłki nożnej KS Szarotka Nowy Targ i drugoligowego klubu piłki halowej KS Krokus-Podhale Nowy Targ. Pierwszym prezesem został Krzysztof Antos, a obecnie funkcję tę sprawuje Michał Rubiś.

 

 

 

 

Media Społecznościowe

    nkppodhalenowytarg

   nkppodhale

   nkppodhaletv

Kontakt

Nowotarski Klub Piłkarski „Podhale”

ul. Kolejowa 161
34-400 Nowy Targ

KRS: 0000792349
NIP: 7352796929
REGON: 121029702

e-mail: kontakt@nkp.podhale.pl
tel.: 18 266 52 30, 510 922 015

e-mail: media@nkp.podhale.pl
tel.: 607 600 291

godziny otwarcia biura:

poniedziałek – piątek   8:00-14:00

kierownik pierwszej drużyny:
Natalia Bosak

© Copyright NKP Podhale