Akademia NKPSMSMLJM. Wygrana w Nowym Sącz. Zdecydowała druga połowa

28 kwietnia 2022

W kolejnym spotkaniu w rozgrywkach Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych

Dunajec Nowy Sącz – NKP Podhale 2:4 (2:2)

Podhale: Kuros – Kubicz (46 Janeczek) Bocheńczak, Mruk – Budz (80 Sabara) Kościelniak (65 Gawlak), Rubiś, Paniak (75 Luberda), Suska (70 Plewa), Fatla – Bigos.

W pierwszej połowie Podhale dwukrotnie prowadziło, ale rywale odrabiali straty. Gol na 1:0 zdobył Bigos, po prostopadłym podaniu od Budza. Na 2:1 z kolei bramkę – strzałem z 12 metra – zdobył Budz.

Po przerwie prowadzenie nowotarżanom dał Suska, finalizując zagranie z bocznego sektora boiska, a wygraną przypieczętował czwartym golem Bocheńczak, po dośrodkowaniu Rubisia z rzutu rożnego.

Zasłużona wygrana, patrząc na przebieg całego spotkania. Na pewno druga z rzędu wygrana pozytywnie wpłynie na nasze morale, ale jesteśmy świadomi, że przed nami dużo pracy nad organizacją gry. Musimy się też wystrzegać momentów dekoncentracji, które jeszcze nam się zdarzają – ocenił trener Jacek Pietrzak.