SMSMLJM. Z Chełmka z kompletem punktów!

9 kwietnia 2024

Bardzo udany wyjazd mają nasi juniorzy młodsi, którzy w Chełmku pokonali zespół SMS Unię Oświęcim, odnosząc tym samym trzecie zwycięstwo w trzecim meczu rundy wiosennej rozgrywek Małopolskiej Ligi Juniora Młodszego.

SMS Unia Oświęcim – NKP Podhale Nowy Targ 1:4 (1:2)

Gole dla Podhala: Zemanek 2, Pątko, A. Łukasz.

Podhale: Stańczuk – Pątko, Galica, Kowalczyk K, Chowaniec, Łukasz A, Opioła, Truty, Kluś, Zemanek, Wojtas oraz Dzioboń, Zwierz, Kaszycki, Zalewski, Niepsuj, Kowalczyk M, Łukasz.

Przyszło nam mierzyć się nie tylko z przeciwnikiem, ale również ogromnym upałem i skwarem na sztucznym boisku. Jeśli chodzi o nasza grę zespołowa to dzisiaj wyglądała ona przeciętnie, jednak o naszym dzisiejszym zwycięstwie zadecydowały indywidualności, których w naszym zespole nie brakuje. Pierwszą bramkę strzelamy z okolic 18 metra. Bezpośrednio z rzutu wolnego trafia Pątko. Po 25 min prowadzimy już 2:0 po skoku pressingowym w bocznym sektorze boiska i podaniu prostopadłym do Zemanka, który wygrywa pozycje z obrońcą, wychodzi sam na sam z bramkarzem i strzela do bramki. W 44 minucie tracimy gola do szatni, po tym jak zaspaliśmy w obronie. Drugą połowę mocniej zaczyna przeciwnik, mocno na nas wychodząc do wysokiego pressingu. W 55 minucie wychodzimy z bardzo groźną kontrą, którą przerywa przeciwnik i gra w osłabieniu po 2 żółtej kartce dla zawodnika Unii. Potem zdobywamy gola na 3:1 po dośrodkowaniu z rzutu rożnego na długi słupek i strzałem z głowy A. Łukasza. 5 minut później Kluś wpada w pole karne i wykłada piłkę do Zemanka, który dopełnia formalności. Do końca spotkania mieliśmy już wszystko pod kontrolą, stwarzając kolejne bardzo groźne sytuacje, których jednak nie zamienialiśmy już na bramki. Cieszymy się z tego zwycięstwa. Wracamy dalekiego Chełmka z uśmiechami na twarzy – ocenił trener Maciej Wadas.

O Klubie

Nowotarski Klub Piłkarski PODHALE powstał we wrześniu 2009 roku z połączenia sekcji piłki nożnej KS Szarotka Nowy Targ i drugoligowego klubu piłki halowej KS Krokus-Podhale Nowy Targ. Pierwszym prezesem został Krzysztof Antos, a obecnie funkcję tę sprawuje Michał Rubiś.

 

 

 

 

Media Społecznościowe

    nkppodhalenowytarg

   nkppodhale

   nkppodhaletv

Kontakt

Nowotarski Klub Piłkarski „Podhale”

ul. Kolejowa 161
34-400 Nowy Targ

KRS: 0000792349
NIP: 7352796929
REGON: 121029702

e-mail: kontakt@nkp.podhale.pl
tel.: 18 266 52 30, 510 922 015

e-mail: media@nkp.podhale.pl
tel.: 607 600 291

godziny otwarcia biura:

poniedziałek – piątek   8:00-14:00

kierownik pierwszej drużyny:
Natalia Bosak

© Copyright NKP Podhale