SMSMLJM. Źle zaczęli, świetnie skończyli

28 marca 2024

Drugie zwycięstwo w drugim meczu rundy wiosennej rozgrywek Małopolskiej Ligi Juniora Młodszego odnieśli podopieczni Macieja Wadasa. Na własnym stadionie nasz zespół pokonał Unię Tarnów.

NKP Podhale- Unia Tarnów 4:1 (2:1)

Gole dla Podhala: Chowaniec, Zemanek, Chmioła, Lizak

Podhale: Stańczuk – Pątko, Galica, Kowalczyk K, Chowaniec, Łukasz A, Kaszycki, Łukasz M, Lizak, Zemanek, Zwierz oraz Dzioboń, Wojtas, Chmioła, Zalewski, Niepsuj, Skwarek, Sowa

Do meczu przystępujemy mocno zdeterminowani, chcąc od 1 pierwszej minuty narzucić swoje tempo, wysoki i agresywny odbiór piłki oraz wysoka intensywność gry. Niestety w 1 minucie spotkania popełniamy prosty błąd w rozegraniu piłki i nadziewamy się na kontrę, która przeciwnik zamienia od razu na bramkę. To nas totalnie nie załamało, a wręcz przeciwnie pozytywnie nakręciło i zmobilizowało. W pierwszej połowie tworzymy 7 – 8 100 %sytuacji, z których tylko 2 zamienimy na bramki. Pierwszego gola zdobywa fenomenalnym uderzeniem z okolic 25 m etra w samo okienko bramki przeciwnika Chowaniec. Drugiego natomiast w zamieszaniu polu karnym strzela Zemanek. Dominujemy na boisku w każdym aspekcie, brakuje tylko skutecznego sfinalizowania naszych kolejnych sytuacji. Pierwsza połowa to koncert gry w naszym wykonaniu, zabrakło tylko skuteczności. W drugiej połowie obraz meczu się nie zmienił, dalej stwarzaliśmy kolejne bramkowe sytuacje, ale tempo i intensywność gry nieco spadła. Oddaliśmy nieco pola przeciwnikowi, ustawiliśmy się w średniej obronie i czekaliśmy na swoje sytuacje. Akcje na 3:1 finalizuje Chmioła po kapitalnym zagraniu A. Łukasza, natomiast wynik spotkania na 4:1 po indywidualnej akcji i uderzeniu z dystansu ustala Lizak. Zasłużenie odnosimy zwycięstwo w tym meczu i teraz rozpoczynamy krotka przerwę świąteczna, a po niej będziemy starali się dalej utrzymać wysoka dyspozycje – ocenił trener Maciej Wadas.

O Klubie

Nowotarski Klub Piłkarski PODHALE powstał we wrześniu 2009 roku z połączenia sekcji piłki nożnej KS Szarotka Nowy Targ i drugoligowego klubu piłki halowej KS Krokus-Podhale Nowy Targ. Pierwszym prezesem został Krzysztof Antos, a obecnie funkcję tę sprawuje Michał Rubiś.

 

 

 

 

Aktualności

Media Społecznościowe

    nkppodhalenowytarg

   nkppodhale

   nkppodhaletv

Kontakt

Nowotarski Klub Piłkarski „Podhale”

ul. Kolejowa 161
34-400 Nowy Targ

KRS: 0000792349
NIP: 7352796929
REGON: 121029702

e-mail: kontakt@nkp.podhale.pl
tel.: 18 266 52 30, 510 922 015

e-mail: media@nkp.podhale.pl
tel.: 607 600 291

godziny otwarcia biura:

poniedziałek – piątek   8:00-14:00

kierownik pierwszej drużyny:
Natalia Bosak

© Copyright NKP Podhale