SMSMLJS. Punkt na wagę wygrania ligi!

19 czerwca 2023

W ostatnim meczu Małopolskiej Ligi Juniora Starszego podopieczni Sebastiana Świerzbińskiego zremisowali wyjazdowe spotkanie z Glinikiem Gorlice i koniec końców zapewnili sobie zwycięstwo w rozgrywkach. 

Glinik Gorlice – NKP Podhale Juniorzy 1:1( 0:0)
Bramka dla Podhala:  Paniak
Podhale:  Laskowski – Psik, Kubicz, Bocheńczak, Budz, Rubiś, Pragnący ( 65 Furczoń), Suska ( 55 Zubrzycki), Wójciak ( 60 Gawlak ), Paniak, Ustupski

Mecz rozgrywany w “gorącym ” klimacie. Dosłownie i w przenośni. Przyjeżdżamy na mecz w 14 osób. Gorlice potrzebują punktu do utrzymania. My punkt do wygrania ligi. Czuć było to na boisku na ławce i na dwóch ” liniach”. Mecz toczy się na bocznym boisku w Gorlicach. Pierwsza połowa to nasza przewaga piłkarska, gospodarze graja na bardzo wysokim poziomie agresji. Nam brakuje konkretów w polu karnym . Jedna sytuacja Ustupskiego powodowała niedosyt. Po przerwie gospodarze otrzymują bardzo problematycznego karnego i zamieniają na gola. Po tej sytuacji zmieniamy ustawienie na 1-4-4-2 z Bochenczakiem w ataku ! Zaangażowanie Mateusza wlało wiarę w cały zespół. Zaczynamy dominować na całym boisku. W środku pola “Bochen” podaję sam na sam do Paniak, a Dominik strzela na 1:1. Później oddajmy groźne strzały, raz piłka zakotłowała się na 5 metrze ale nie udało się strzelić. Po ciężkim fizycznie meczu zdobywamy punkt dający nam mistrza Ligi Wojewódzkiej. Z tego miejsca razem z trenerem Wadasem ( w rundzie jesiennej) i trenerem Gąsiorekiem ( runda wiosenna) chciałbym podziękować wszystkim chłopakom za zaangażowanie, determinacje i stworzenie mocnej drużyny na poziomie juniorskim w naszym województwie. Był to mocny sezon w naszym wykonaniu. Można żałować ze na jesień straciliśmy dwóch kluczowych zawodnikow z powodu kontuzji. Ustupski i Paniak nie ma co ukrywać byli mocnymi punktami naszej drużyny. Różnie mogłoby się potoczyć. Chłopcom z rocznika 2004 życzę powodzenia w seniorskiej piłce – podsumował mecz i całą rundę trener Świerzbiński. 

O Klubie

Nowotarski Klub Piłkarski PODHALE powstał we wrześniu 2009 roku z połączenia sekcji piłki nożnej KS Szarotka Nowy Targ i drugoligowego klubu piłki halowej KS Krokus-Podhale Nowy Targ. Pierwszym prezesem został Krzysztof Antos, a obecnie funkcję tę sprawuje Michał Rubiś.

 

 

 

 

Media Społecznościowe

    nkppodhalenowytarg

   nkppodhale

   nkppodhaletv

Kontakt

Nowotarski Klub Piłkarski „Podhale”

ul. Kolejowa 161
34-400 Nowy Targ

KRS: 0000792349
NIP: 7352796929
REGON: 121029702

e-mail: kontakt@nkp.podhale.pl
tel.: 18 266 52 30, 510 922 015

e-mail: media@nkp.podhale.pl
tel.: 607 600 291

godziny otwarcia biura:

poniedziałek – piątek   8:00-14:00

kierownik pierwszej drużyny:
Natalia Bosak

© Copyright NKP Podhale