SMSMLJS. Rollercoaster ze szczęśliwym zakończeniem

30 kwietnia 2023

Nasi juniorzy starsi dopisują kolejne trzy punkty do swojego dorobku w rozgrywkach ligi wojewódzkiej. Po pełnym emocji spotkaniu podopieczni Sebastiana Świerzbińskiego pokonali na własnym stadionie Wolanię Wola Rzędzińska.

NKP Podhale – Wolania Wola Rzędzińska 3:2 ( 1:1)
Bramki dla Podhala: Paniak, Wójciak karnego, Pragnący z karnego.

Podhale: Laskowski – Psik ( 70 Zubrzycki ), Kubicz, Bocheńczak, Pragnący, Budz, (88 Kowalczyk), Suska (60 Wydra), Paniak, Stolarczyk (77 Rozmus), Wójciak (73 Furczoń), Wojas

– Mając w pamięci mecz na wyjeździe, wiedzieliśmy że czeka nas twarde spotkanie.
I takie było. Zaczynamy od ataków pozycyjnych. Wygląda to obiecująco. Przeciwnik nastawia się na skok presingowym i szybki atak. Nic nie wynika z tego. My przeprowadzamy akcje która jest dla nas charakterystyczna. Zaczynamy od obrony, cztery podania i Paniak od poprzeczki strzela gola. Niestety, ale przed przerwą po błędzie indywidualnych tracimy gola na 1:1. W drugiej połowie to rollercoaster . Po naszej dobrej akcji bocznym sektorem boiska faulowany Wójciak strzela sam z karnego. Chwilę później my faulujemy w polu karnym ale…. Laskowski broni. Minute później kolejny trampkarski błąd w otwarciu od bramki i tracimy bramkę. Później mecz toczy się akcja za akcją. Brakuje jednak skuteczności. Goście mają swoje sytuacje głównie finalizując dośrodkowania. My też stwarzamy swoje szanse. W 90 +3 Paniak decyduje się na akcje indywidualna i zostaje sfaulowany w polu karnym rywali. Pragnący pewnie z karnego strzela pewnie pod poprzeczkę i po chwili arbiter kończy mecz. Potwierdzamy w tej rundzie, że atak pozycyjny wcale nie musi ” boleć” jednak nasza odwaga czasami kosztuje stratę bramki. Warto podkreślić, że w pierwszej jedenastce wybiegło 7 zawodników z rocznika 2005. Jest to budujące na kolejny sezon – ocenił trener Sebastian Świerzbiński.

O Klubie

Nowotarski Klub Piłkarski PODHALE powstał we wrześniu 2009 roku z połączenia sekcji piłki nożnej KS Szarotka Nowy Targ i drugoligowego klubu piłki halowej KS Krokus-Podhale Nowy Targ. Pierwszym prezesem został Krzysztof Antos, a obecnie funkcję tę sprawuje Michał Rubiś.

 

 

 

 

Aktualności

Media Społecznościowe

    nkppodhalenowytarg

   nkppodhale

   nkppodhaletv

Kontakt

Nowotarski Klub Piłkarski „Podhale”

ul. Kolejowa 161
34-400 Nowy Targ

KRS: 0000792349
NIP: 7352796929
REGON: 121029702

e-mail: kontakt@nkp.podhale.pl
tel.: 18 266 52 30, 510 922 015

e-mail: media@nkp.podhale.pl
tel.: 607 600 291

godziny otwarcia biura:

poniedziałek – piątek   8:00-14:00

kierownik pierwszej drużyny:
Natalia Bosak

© Copyright NKP Podhale