Akademia NKPMLM. Faworyt pokonany!

11 czerwca 2023

O sporą niespodziankę postarali sie podopieczni trenera Sebastiana Gąsiorka, którzy w kolejnyhm meczu II ligi wojewódzkiej młodzika na własnym boisku pokonali 2:1 wyżej notowany zespół Sandecji Nowy Sącz. 

Podhale Nowy Targ – Sandecja Nowy Sącz 2:1 (1:0)

Bramki dla Podhala: Pałasz 2

Podhale: Łapka – Magiera, Dyka, Dolata, Kabza, Ustupski, Kos, Janczy, Pałasz oraz Dyrda, Jarosz, Potoczak, Dwornicki

Przed meczem zwróciłem chłopakom szczególna uwagę na postawę defensywną w tym spotkaniu. To było nasze najlepsze spotkanie po kątem właśnie takiej gry. Dobra organizacja i brak indywidualnych błędów nie pozwolił przeciwnikowi szczególnie nam zagrozić w pierwszej połowie. Praktycznie w każdym naszym meczu naszym meczu, pierwsza bramka wpada po kilku minutach. Tym razem to Pałasz po składnej akcji lokuje piłkę w siatce, dając nam prowadzenie do przerwy. Po zmianie stron Sandecja zaczęła oddawać więcej strzałów z dystansu, lecz dwukrotnie ratowała nas poprzeczka, albo skutecznie interweniował w tej części Dyrda. Naszą mocną strona były szybkie ataki i w ten sposób Pałasz po prostopadłym podaniu skutecznie podniósł prowadzenie. Nasz napastnik miał szanse na skompletowanie hat tricka, ale w obydwu połowach dobrze interweniował bramkarz przeciwnika. Sandecja kontaktowego gola zdobyła z rzutu karnego. Końcówkę zagraliśmy bardzo uważnie i przeciwnik już nie zdołał wyrównać – zrelacjonował trener Sebastian Gąsiorek.

O Klubie

Nowotarski Klub Piłkarski PODHALE powstał we wrześniu 2009 roku z połączenia sekcji piłki nożnej KS Szarotka Nowy Targ i drugoligowego klubu piłki halowej KS Krokus-Podhale Nowy Targ. Pierwszym prezesem został Krzysztof Antos, a obecnie funkcję tę sprawuje Michał Rubiś.

 

 

 

 

Media Społecznościowe

    nkppodhalenowytarg

   nkppodhale

   nkppodhaletv

Kontakt

Nowotarski Klub Piłkarski „Podhale”

ul. Kolejowa 161
34-400 Nowy Targ

KRS: 0000792349
NIP: 7352796929
REGON: 121029702

e-mail: kontakt@nkp.podhale.pl
tel.: 18 266 52 30, 510 922 015

e-mail: media@nkp.podhale.pl
tel.: 607 600 291

godziny otwarcia biura:

poniedziałek – piątek   8:00-14:00

kierownik pierwszej drużyny:
Natalia Bosak

© Copyright NKP Podhale