SMSMLT. Awans jeszcze nie teraz

7 listopada 2022

Domową porażką z Termalica Bruk Bet Nieciecza nasi trampkarze zaprzepaścili szansę awansu do wyższej ligi.

NKP Podhale Nowy Targ – Termalica Bruk Bet Nieciecza 2:5 (0:2)
Bramki dla Podhala: Waksmundzki, Mrowca.
Podhale: Dzioboń – Jankowski, Chowaniec, Kowalczyk, Galica, Mrowca, Knurowski, Bielak, Jaromin, Waksmundzki, Topór oraz Dziekan, Bartosz Hreśka, Krasoń, Pala, Słaboń, Niedośpiał.

Najważniejszy mecz sezonu w kontekście awansu przegraliśmy przez błędy indywidualne. Termalica przyjechała do nas w jednym celu: nie przegrać. Nerwowość z obu stron była duża. To się rzucało w oczy. Do przerwy przegrywaliśmy 0:2, tracąc gole po pojedynczych akcjach rywali. Sami zmarnowaliśmy dwie sytuacje stu procentowe. Po przerwie dominowaliśmy piłkarsko, ale po błędach naszego bramkarza tracimy kolejne dwa gole. Potem to my trafiliśmy dwa razy do bramki przeciwnika, ale szybka odpowiedź przeciwnika definitywnie rozstrzygnęła losy tego meczu. Przed nami reset głów i ciężka praca, aby awansować w przyszłej rundzie – ocenił trener Podhala, Karol Niewolik.