Pierwsza drużynaNieudany rewanż na Cracovii

10 lutego 2021

W jednym z ostatnich starć ligowych poprzedniej rundy przegraliśmy z drugim zespołem Cracovii 1:5 na wyjeździe. Teraz w meczu kontrolnym nie udało się zrewanżować za tamto starcie i ponownie lepsi okazali się gracze z Krakowa.

Samuel Budinsky NKP Podhale

Pierwszą połowę tego meczu zagraliśmy nieodpowiedzialnie, przeciwnik po naszych błędach zdobył trzy z czterech bramek – relacjonuje trener Marcin Zubek.

Szczególnie pierwsze 20 minut, jeśli chodzi o defensywę, było słabe w wykonaniu Podhala. Paradoksalnie nasi piłkarze stworzyli sobie kilka 100-procentowych sytuacji i powinni prowadzić, lecz nie potrafili zamienić okazji na bramki. Dwa razy przeciwnika ratował słupek i raz porzeczka, nie licząc reszty sytuacji.

W drugiej części gra defensywna wyglądała już lepiej, ale wciąż gracze Podhala nie potrafili się “wstrzelić”. Ostatecznie wystarczyło to jedynie na honorową bramkę Burnata, a całe spotkanie zakończyło się wynikiem 1:4.

Druga połowa była znacznie lepsza w naszym wykonaniu, zagraliśmy bardziej odpowiedzialnie w defensywie i oddaliliśmy przeciwnika od własnej bramki, lecz mimo kilku okazji, znów zawodziła u nas skuteczność. Wynik meczu nie odzwierciedla tego, co działo się na boisku, niemniej uważam, że nie możemy grać w taki sposób. Zawodnicy muszą brać odpowiedzialność na siebie. Co prawda gramy z mocnymi rywalami w tym okresie przygotowawczym, ale jest to kolejny mecz, w którym możemy zrobić więcej i osiągnąć lepszy rezultat. Nad tym musimy bardziej popracować, bo niebawem, gdy nadejdzie liga, wynik będzie dla nas najważniejszy – podsumował trener Marcin Zubek.

Cracovia II – NKP Podhale Nowy Targ 4:1

NKP Podhale: Styrczula (46′ Pieszek; testowany) – testowany (46′ Smoleń), Tkocz, Dynarek (46′ Lewiński), Dudek (60′ Jeziorski), Tonia (60′ Wójciak), testowany (46′ Molis), Nawrot (60′ Burnat), Budinsky (46′ Dynarek; 60′ Kobylarczyk), Palacz (46′ Surmiak), Lepiarz (46′ Grunt).