Pierwsza drużyna#NOWA_TWARZ CZYLI POZNAJ NASZĄ DRUŻYNĘ! CZĘŚĆ PIĄTA!

23 lutego 2021

 

Poznajcie #nową_twarz w Naszej drużynie! 💥🥳
Nowym trenerem bramkarzy w naszym klubie został Rafał Kwiecień! Jest to trener pochodzący z Kielc, a obecnie mieszkający w Krakowie. Występował na pozycji bramkarza w młodej ekstraklasie, reprezentując barwy Korony Kielce. W 2016 roku otworzył swoją szkółkę bramkarską „keepermania” wraz z drugim trenerem Arturem Wierzbą. Jego doświadczenie odbyte podczas stażu w akademii Celtic Glasgow, w pierwszym zespole Zemplin Michalovce (Słowacja) czy też Górniku Łęczna na pewno przełoży się na wzrost umiejętności naszych bramkarzy! Pytany jak lubi spędzać wolny czas odpowiada tak: „Spędzam czas ze znajomymi, próbuje nowych potraw czy po prostu spędzam aktywnie czas. Rzadko oglądam filmy i telewizję”. Chcecie dowiedzieć się więcej? Przeczytajcie sami poniżej mini wywiad! ✅📄
,
👨‍💻 Jak Trener zaopatruje się na współpracę z Trenerem Marcinem Zubkiem?
🦸 Mam nadzieję, że współpraca w sztabie szkoleniowym pierwszego zespołu z Pierwszym Trenerem oraz Drugim Trenerem będzie na wysokim poziomie. Chcę w odpowiedni sposób wspierać trenera Marcina Zubka podczas powierzonych mi zadań i nie tylko, lecz ponadto przyczynić się do osiągania przez nasz klub dobrych wyników. Na podstawie 2 pierwszych tygodni mogę stwierdzić iż trener Marcin jest osobą opanowaną, posiadającą dużą wiedzę, ambicję oraz pomysł na drużynę.
,
👨‍💻 W jakich klubach mogliśmy oglądać Trenera na posadzie szkoleniowca? Czy objęte stanowisko jest pierwszą stycznością z piłką seniorską?
🦸 Ostatnio pracowałem z bramkarzami klubu LKS Probudex Łagów. Jest to klub występujący w tej samej lidze co Podhale Nowy Targ więc na pewno są podobieństwa pomiędzy tymi klubami – oba z nich są dobrze zarządzane i maja dobrych zawodników. LKS Łagów to beniaminek 3 ligi z dużymi ambicjami, lecz na ten moment to Podhale Nowy Targ w wielu aspektach jest bardziej profesjonalnym klubem. Na pewno rozpoczęcie pracy w NKP to mój awans sportowy. W seniorskim zespole Podhala pracuję z młodszymi bramkarzami aniżeli pracowałem w poprzednim klubie. Uważam, że stawianie na bramkarzy w wieku młodzieżowca to dobra strategia. Wcześniej miałem wstępną propozycję pracy z bramkarzami grup młodzieżowych Korony Kielce, lecz w tamtym czasie byłem skupiony na rozwijaniu własnej szkółki bramkarskiej i prowadzeniu treningów nawet z młodzieżowymi reprezentantami Polski.
,
👨‍💻Czy Trener obrał sobie jakiś cel do zrealizowania z pierwszą drużyną? Gdzie Trener widzi się za pół roku?
🦸Moim głównym celem jest odpowiednie przygotowanie bramkarzy pierwszego zespołu i SMS do świadomych oraz skutecznych działań podczas meczów. Chciałbym aby treningi bramkarskie dla zawodników z SMS i z Akademii odbywały się systematycznie aby nie zaniedbać możliwości tych młodych chłopców oraz aby byli oni wartością dodatnią w swoich zespołach. Po rundzie wiosennej chciałbym mieć pewność ze nasi bramkarze byli mocnym punktem naszego klubu. Zależy mi również na dobrej współpracy z każdym pracownikiem klubu.
,
👨‍💻 Jak wiemy, również i w przypadku Trenera, zostało powierzone szkolenie młodzieży w Naszej akademii jak i również w. W jaki sposób można efektywnie pogodzić pracę w pierwszej drużynie i akademii?
🦸 Tak oczywiście już rozpocząłem prowadzenie treningów bramkarskich dla zawodników z SMS. Na pewno w przyszłości będą również systematyczne treningi dla młodszych bramkarzy. Bardzo dobrze udaje mi się połączyć te dwie rzeczy i chciałbym, aby wyszło to jak najlepiej.

O Klubie

logoNKP-2

Nowotarski Klub Piłkarski PODHALE powstał we wrześniu 2009 roku z połączenia sekcji piłki nożnej KS Szarotka Nowy Targ i drugoligowego klubu piłki halowej KS Krokus-Podhale Nowy Targ. Pierwszym prezesem został Krzysztof Antos, a obecnie roku funkcję tę sprawuje Michał Rubiś.

Kontakt

Nowotarski Klub Piłkarski „Podhale”

ul. Kolejowa 161
34-400 Nowy Targ

KRS: 0000792349
NIP: 7352796929
REGON: 121029702

e-mail: kontakt@nkp.podhale.pl
tel.: 18 266 52 30, 510 920 252

godziny otwarcia biura: poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki | 10:00-16:00

kierownik pierwszej drużyny:
Natalia Bosak: 788 586 135

© Copyright NKP Podhale