Akademia NKPOLM. Dwie wygrane i porażka

24 maja 2024

Kolejne mecze rozegrały nasz zespoły, występujące w rozgrywkach młodzików. 

I OLM 

Wiatr Ludźmierz – NKP Podhale 5:6 (4:1)
Bramki: Dolata 2, Warzecha 2, Gąsienica – Ciaptak, Pietras
Skład: Niesyczyński, Bukański, Żółtek, Bogusz, Dyka, Magiera, Kruk, Pietras, Warzecha, Leśniakiewicz, Pajerski, Gąsienica – Ciaptak, Dolata, Magiera

Komentarz trenera Krzysztofa Leśniakiewicza

Spotkanie z dwoma obliczami naszej drużyny. W pierwszych minutach dobrze wchodzimy w mecz i po ładnej akcji i dograniu ze skrzydła Dolaty finalizuje Warzecha. Kolejne minuty to serie błędów naszych zawodników. Tracimy 4 bramki po indywidualnych błędach w kryciu i braku dyscypliny w formacji obrony. Na drugą połowę wychodzimy z innymi założeniami taktycznymi. Przynosi to efekt w postaci ładnej bramki Dolaty. Niestety chwilę później tracimy gola po kolejnym indywidualnym błędzie naszego zawodnika i bardzo dobrymi uderzeniu zawodnika Wiatru po długim rogu w samo okno bramki. Przy wyniku 2:5 chyba niewielu wierzyło że w ciągu 20 minut przechylimy szalę zwycięstwa na naszą korzyść. Po stracie bramki dobrze  reagujemy, upraszczając środki gry  i strzelamy w odstępie 15 minut 3 bramki w kolejności: Warzecha, Pietras, Dolata. Minutę przed końcem rzuty wolny po faulu  przed polem karnym na Dolacie wykonuje Gąsienica – Ciaptak. Po pięknym uderzeniu zdobywamy zwycięska bramkę. Wielkie brawa dla drużyny za grę do końca i pokazanie charakteru i umiejętności. Takie mecze i okoliczności zwycięstwa mocno budują mentalność chłopaków. Pokazuje też jak ważna jest dyscyplina taktyczna i jak wiele pracy przed każdym z naszych zawodników

II OLM 

Lepietnica Klikuszowa –  NKP Podhale 4:3 (4:3)
Gole dla NKP: Janerko, M. Leśniakiewicz, Wójciak
Podhale: Tynus – Darowski, Dzielski, Rozmus,  Strycharz, A. Leśniakiewicz, M. Leśniakiewicz, I. Leśniakiewicz, Dul, Schhur, Zubek, Janerko, Wójciak, Słowakiewicz.

Komentarz trenera Mateusza Rozmusa 

Do tego meczu przystępujemy w większości zawodnikami z rocznika 2013. Mecz rozpoczynamy po bardzo ładnej akcji trójkowej akcji, po której obejmujemy prowadzenie.  Choć to my prowadzimy grę to  po błędach indywidualnych w obronie tracimy 3 bramki, by po chwili odrobić straty i wyrównać 3:3. W końcówce pierwszej połowy to znów jednak rywale wychodzą na prowadzenie. Druga połowa to pełna dominacja naszych zawodników,  bardzo dużo sytuacji do strzelenia gola, lecz brakowało finalizacji .  Jestem bardzo zadowolony z gry zespołu, który bardzo dobrze operował piłką, budował grę od bramkarza, stwarzał wiele sytuacji w bocznych sektorach boiska, wygrywał dużo pojedynków 1×1 w  ataku.  Pod względem motorycznym  wyglądaliśmy rewelacyjnie na tle 2 lata starszych zawodników z Klikuszowej.

MŁODZIK D2

Luboń Skomielna Biała – NKP Podhale 0:7 (0:4) 

Komentarz trenera Sebastiana Świerzbińskiego

– Drużyna z rocznika 2014 wsparta 3 zawodnikami z rocznika 2012 pojechała na pierwszy swój mecz ligowy w kategorii Młodzika. Zastępowaliśmy swoich kolegów z 2013. ponieważ cała klasa przebywa na wycieczce.  Trzeba przyznać że był to bardzo udany debiut. Bardzo się cieszę,  z naszej gry. Od nowego sezonu będziemy chcieli systematycznie grac w takiej formule 9×9. Chciałem podziękować drużynie gospodarzy,  która była złożona głównie z dziewczynek , ambitnej postawy. Życzymy cierpliwości w dalszym  rozwoju.

 

O Klubie

Nowotarski Klub Piłkarski PODHALE powstał we wrześniu 2009 roku z połączenia sekcji piłki nożnej KS Szarotka Nowy Targ i drugoligowego klubu piłki halowej KS Krokus-Podhale Nowy Targ. Pierwszym prezesem został Krzysztof Antos, a obecnie funkcję tę sprawuje Michał Rubiś.

 

 

 

 

Media Społecznościowe

    nkppodhalenowytarg

   nkppodhale

   nkppodhaletv

Kontakt

Nowotarski Klub Piłkarski „Podhale”

ul. Kolejowa 161
34-400 Nowy Targ

KRS: 0000792349
NIP: 7352796929
REGON: 121029702

e-mail: kontakt@nkp.podhale.pl
tel.: 18 266 52 30, 510 922 015

e-mail: media@nkp.podhale.pl
tel.: 607 600 291

godziny otwarcia biura:

poniedziałek – piątek   8:00-14:00

kierownik pierwszej drużyny:
Natalia Bosak

© Copyright NKP Podhale