Aktualności Pierwsza DrużynaPierwsza drużynaPaskal Zgierski: Chcę się odpłacić za zaufanie.

20 lutego 2022

19 letni zawodnik opowiada nam o pierwszych wrażeniach po podpisaniu kontraktu.

Wracasz do domu..

– Zgadza się. To właśnie w Podhalu zaczynałem grać w piłkę. Mój początek był też początkiem rozwoju Akademii w klubie. Fajnie, że historia zatoczyła koło i po latach mogę tutaj wrócić.

Ostatnie lata spędziłeś w Krakowie..

– Tak. Najpierw wspólnie z rodzicami podjęliśmy decyzję że przeniosę się do Akademii Piłkarskiej 21, której założycielem jest m.in. Mirosław Szymkowiak. Spędziłem tam 4 lata i przeniosłem się do Hutnika Nowa Huta, w którym spędziłem kolejne dwa lata, grając w zespołach u-18, u-19 i drużynie seniorskiej.

Z perspektywy czasu były to trafne decyzje?

– Na pewno. Zarówno w AP 21 jak i w Hutniku rozwinąłem się jako zawodnik i to pod wieloma względami, co też mam nadzieję, że uda mi się potwierdzić grą w Podhalu.

Twój powrót do Podhala, prowadził jednak przez Wierchy Rabka, gdzie spędziłeś rundę jesienną tego sezonu…

– Chciałem się odbudować, po kontuzji która wyeliminowała mnie na parę miesięcy z treningów i gry. Klub z Rabki dał mi taką możliwość za co bardzo dziękuję. Również i czas tam spędzony wspominam bardzo miło.

Z czego to wiem, to Ty zgłosiłeś akces powrotu do Podhala…

– Zgadza się. Chciałem się sprawdzić i podjąć się kolejnego wyzwania.

Patrząc na dotychczasowe mecze sparingowe, na dzisiaj jesteś bardzo blisko gry w podstawowym składzie, co wiąże się z dużą presją jaka spoczywać będzie na zespole w rundzie wiosennej zbliżającego się sezonu..

– Czas pokaże czy będę podstawowym zawodnikiem. Rzeczywiście w sparingach szkoleniowiec na mnie mocno stawia, za co mogę mu być tylko wdzięczny. Mam nadzieję, że uda mi się odpłacić za to zaufanie skuteczną grą na boisku i wspólnie z kolegami dopniemy cel jakim jest awans do 2 ligi.

Szybko się zaaklimatyzowałeś w szatni?

– Tak, nie było problemu. Szybko złapaliśmy kontakt z zawodnikami, również z tymi najbardziej doświadczonymi. W zespole panuje bardzo fajna, przyjazna atmosfera, co tylko może pomóc w realizacji celów.

Rozmawiał Maciej Zubek

O Klubie

Nowotarski Klub Piłkarski PODHALE powstał we wrześniu 2009 roku z połączenia sekcji piłki nożnej KS Szarotka Nowy Targ i drugoligowego klubu piłki halowej KS Krokus-Podhale Nowy Targ. Pierwszym prezesem został Krzysztof Antos, a obecnie funkcję tę sprawuje Michał Rubiś.

 

 

 

 

Aktualności

Media Społecznościowe

NKP Podhale Nowy Targ

nkppodhale

NKP Podhale TV

 

Kontakt

Nowotarski Klub Piłkarski „Podhale”

ul. Kolejowa 161
34-400 Nowy Targ

KRS: 0000792349
NIP: 7352796929
REGON: 121029702

e-mail: kontakt@nkp.podhale.pl
tel.: 18 266 52 30, 510 920 252

e-mail: media@nkp.podhale.pl
tel.: 607 600 291

godziny otwarcia biura:

poniedziałek – piątek   8:00-14:00

kierownik pierwszej drużyny:
Adam Gubała

© Copyright NKP Podhale