SMSPatryk: W końcu chcę wrócić do normalności!

15 sierpnia 2020

W tym artykule zakończymy serię wywiadów z zawodnikami naszej akademii! W roli przypomnienia pytaliśmy o ich obecną sytuację oraz jak sobie radzą młodzi piłkarze w okresie pandemii! Tymaczasem poniżej możemy przeczytać wywiad poświęcony rocznikowi 2002 – czyli obecnie grający w lidze małopolskiej juniora starszego zawodnicy Jakub Czech oraz Patryk Florek! Są oni znakomitymi napastnikami oraz pomocnikami. Warto zauważyć iż Patryk uczęszcza regularnie na treningi pierwszego zespołu!

 

 

Na zdjęciu w barwach NKP zauważamy Patryka Florka

 

Patryk Firfas: Przez obecną sytuację musicie zostać w domu, jak waszym zdaniem funkcjonuje system nauczania w klasie sportowej?

Patryk Florek: System zdalnego nauczania funkcjonuje dobrze, spotykamy się z nauczycielami kilka razy w tygodniu i realizujemy program. Mamy możliwość zostania po „e-lekcji” i dopytanie się o szczegóły przerabianego materiału co niesamowicie ułatwia naukę i godzenie to z obowiązkami samodzielnych treningów, które musimy robić, aby nie stracić wypracowanej formy.

Kuba Czech: Myślę iż ten system nauczania funkcjonuje sprawnie na tyle ile może. Przerabiamy materiał na bieżąco w miarę możliwości, a praca teraz ułatwi nam funkcjonowanie po powrocie do szkoły – do tej naszej normalnej szkoły, a nie internetowej.

 

Patryk Firfas: Jak często trenujecie indywidualnie? Czy realizujecie zalecenia trenerów?

Patryk: Treningi indywidualne wykonujemy codziennie, każdego dnia dostajemy specjalne rozpiski z treningami, które realizujemy w domu, w celu podtrzymania formy w tym trudnym okresie. Każdy kiedyś wróci na boisko i to przeciwnik zweryfikuje w jakiej formie jesteś!

Kuba: Trenuje 5 czasem 6 dni w tygodniu. Staram się wykonywać zalecenia od trenera związane z przygotowaniem ligowym w miarę możliwości i dostępnego sprzętu do treningu. Poza wytycznymi wykonuję też swoje treningi aby być jak najlepiej przygotowany do powrotu na boisko!

 

Patryk Firfas: Czego wam najbardziej brakuje i jaka będzie pierwsza rzecz po zakończeniu kwarantanny?

Patryk: Zdecydowanie najbardziej brakuje mi rozgrywek ligowych i treningów całą drużyną. Pierwsza rzecz po kwarantannie? Myślę, że każdy z nas chce rozegrać mecz na całe boisko oraz chciałbym w końcu wrócić z tego innego świata do normalności.

Kuba: Raczej tego co wszyscy – czyli powrotu na boisko i kontaktów z innymi osobami. Teraz jedyne co, to możemy sobie pokapkować na kamerce razem, bo nic innego nie pozostaje – a strasznie lubimy razem ze sobą rywalizować, oczywiście

 

Na zdjęciu ukazuje się nam Jakub Czech

O Klubie

logoNKP-2

Nowotarski Klub Piłkarski PODHALE powstał we wrześniu 2009 roku z połączenia sekcji piłki nożnej KS Szarotka Nowy Targ i drugoligowego klubu piłki halowej KS Krokus-Podhale Nowy Targ. Pierwszym prezesem został Krzysztof Antos, a obecnie roku funkcję tę sprawuje Michał Rubiś.

Kontakt

Nowotarski Klub Piłkarski „Podhale”

ul. Kolejowa 161
34-400 Nowy Targ

KRS: 0000792349
NIP: 7352796929
REGON: 121029702

e-mail: kontakt@nkp.podhale.pl
tel.: 18 266 52 30, 510 920 252

godziny otwarcia biura: poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki | 10:00-16:00

kierownik pierwszej drużyny:
Natalia Bosak: 788 586 135

© Copyright NKP Podhale